Latem, gdy stopy najczęściej wystawione są na pokaz, należy szczególnie o nie dbać. Zwłaszcza, gdy temperatura powietrza jest bardzo wysoka. Na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni podeszwy znajduje się aż 600 gruczołów potowych, które przy odpowiedniej temperaturze pracują pełną parą!
W takim przypadku należy przygotować dla stóp specjalną, odświeżającą kąpiel, która powinna trwać około 20 minut, a do wody należy dodać kilka kropel olejku sosnowego, lawendowego albo napar z mięty. Są też gotowe kosmetyki dla pocących się stóp na przykład dezodoranty i kremy. Przy dużej potliwości stóp warto także używać preparatów przeciwgrzybicznych.
Dla estetyki stóp duże znaczenie ma też pozbycie się odcisków i modzeli. Są bardzo nieestetyczne i na dodatek mogą sprawiać ból. Aby usunąć odciski, należy smarować je przez kilka dni specjalnym zmiękczającym płynem, a następnie zetrzeć tarką (po namoczeniu w kąpieli) i wygładzić. Podobnie postępować z modzelami (rozległe, żółte zgrubienia na podeszwie). Lepiej nie próbować ścinać ich ścinaczem; lepiej zabieg ścierania tarką (po wymoczeniu stóp) powtórzyć kilka razy.