Od jakiegoś czasu, coraz częściej spotykamy się z widokiem Panien Młodych, które jako dopełnienie swoich sukien ślubnych wybierają nie delikatne łańcuszki i wisiorki, ale duże, rzucające się w oczy naszyjniki. A czasem nawet kompletują je razem z oryginalną bransoletką i pierścionkami. Które Panny Młode decydują się na taką ozdobę?

Z pewnością te, które chcą i lubią się wyróżnić. Klasyka w postaci długiej, białej sukni, koka z welonem oraz złotą biżuterią powoli odchodzi w niepamięć.

Na rynku dostajemy coraz większą możliwość wyboru nietuzinkowej biżuterii i z pewnością każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Począwszy od korali, kolii i pereł, poprzez złoto i srebro, a kończąc na wyrobach z filcu, kamyków czy koralików.

Taką biżuterię można kupić u jubilera lub zamówić w sklepie internetowym z wyrobami artystycznymi. Ja zachęcam Was (w miarę możliwości) do spróbowania stworzenia własnej, co na pewno będzie największą frajdą, jeśli tylko wśród przedślubnego zamieszania będziecie miały do tego głowę i znajdziecie czas. Na pewno wiele z Was ma zdolności manualne i poradzi sobie z wykonaniem takich cudów bez problemu, a do tego będziecie miały (obok wielkiej satysfakcji) pewność, że będzie wyjątkowa i pasująca do Waszej stylizacji.

W jaki sposób dobrać taką biżuterię do całości ślubnego wizerunku? Wystarczy trzymać się podstawowej zasady, aby nie tworzyć wizualnego przepychu. Czasem „mniej, znaczy więcej”, czyli jeśli chcemy założyć wyraziste błyskotki, to decydujmy się na klasyczną suknię, bez wielu dodatków. Gdy mamy bardzo zdobioną suknię ślubną, to najlepiej całkiem z takiej biżuterii zrezygnować i zdecydować się na coś delikatnego. Tak samo rzecz się ma co do samego doboru kompletu biżuterii: jeśli chcemy duże kolczyki, to nie zakładajmy ogromnego naszyjnika (i na odwrót).

Ważna jest nie tylko wielkość biżuterii, ale również styl. Ma być widoczną, rzucającą się w oczy ozdobą, więc wskazane jest, aby pasowała też do bukietu ślubnego. Nie powinny gryźć się ze sobą ani stylistycznie, ani kolorystycznie. Decydując się na wesele tematyczne, biżuteria będzie występowała jako jego dopełnienie. Trzeba wtedy zwrócić uwagę na to, aby przypadkiem nie zmieszać ze sobą trendów czy epok.

Wskazane jest też zastanowienie się nad tym, czy chcemy nosić tą biżuterię również po ślubie. Może się bowiem okazać, że to, co wybrałybyśmy na jedną noc, potem już niestety może się nie przydać. Jakie mogą być powody? Na przykład chociażby zbytnia wyrazistość, która mimo iż nadaje się na uroczystość zaślubin, to jednak na wyjście ze znajomymi czy na zakupy już nie bardzo.

Ostatnią rzeczą, na jaką chcę zwrócić uwagę, to trwałość. Nie warto wybierać czegoś, o czym z góry wiemy, że przy każdym swobodnym ruchu będzie narażone na zepsucie lub zerwanie. Może to być drobnostką, ale na dłuższą metę będzie irytować i dawać uczucie dyskomfortu w trakcie zabawy weselnej. Jednak z tego wszystkiego trzeba pomyśleć, przede wszystkim, o jednym – ozdoba ma się Wam podobać! Mam nadzieję, że jako przyszłe Panny Młode wybierzecie taką biżuterię ślubną, która pomoże Wam czuć się w tym jedynym dniu naprawdę wyjątkowo.