Nasza pierwsza wizyta u psychoterapeuty może wydać się potwornie ciężka jednak należy zdawać sobie sprawę, że psychoterapeuta to dokładnie taki sam doktor jak kardiolog czy dermatolog. Nie ma nic gorszego niż wmawianie sobie, że nasze trudności psychiczne nie wymagają pomocy. Niestety ale muszę stwierdzić, że w niektórych wypadkach nasza psychika wymaga konsultacji

z doktorem specjalistą i w takim wypadku psycholog jest jak najbardziej odpowiednim specjalistą. Jeśli miewamy problemy rodzinne to pomóc może wam terapia małżeńska, na taką terapie uczęszcza zarówno mąż jak i żona. Znakomity psychoterapeuta potrafi dzięki takim wizytom ocalićć wiele małżeństw od kryzysu, który przecież nadchodzi niezależnie od was. Po wielu latach bycia razem niezmiernie łatwo jest upaść w małe przygnębienie i kryzys gotowy. Psycholog jest Wam w stanie pomóc również gdy mamy problemy z nałogiem. W takiej sytuacji pomocna okazuje się terapia uzaleźnień dzięki której człowiek raz na zawsze może rozminąć się ze swoim nałogiem. To wszystko sprawia, że psycholog czy pedagog jest w dzisiejszych czasach bardzo nam wszystkim potrzebny.

Psycholog jest naprawdę lekarzem, nie jest to żaden znachor czy ktoś kogo powinniśmy się wstydzić dlatego zapraszamy na konsultacje lekarskie do poradni psychoteraputycznych.