Mamy już za sobą pierwszy śnieg, więc pora na przybliżenie kolejnego motywu przewodniego 😉

Jeśli chodzi o ilość zawieranych związków małżeńskich, to zima nie cieszy się powodzeniem. Przyszłe Pary Młode, wybierając daty swoich ślubów, celowo uciekają od zimowych miesięcy. Można szukać wielu powodów, dlaczego tak jest, ale głównym z pewnością jest pogoda. Wielbiciele upałów nie chcą brać ślubu w zimie, bo… jest zimno. Tylko tyle i aż tyle. Wielka szkoda, ponieważ ostatnia pora roku mimo chłodu, posiada w sobie wielki urok.

Od zimna można przecież się uchronić 😉 Ciepły płaszcz, buty i bolerko będą niezbędne. Możliwe jest również znalezienie coraz większej ilości eleganckich czapek, rękawiczek i peleryn, w których Panna Młoda będzie wyglądała zjawiskowo.

Przy wyborze koloru nie będzie problemu, ponieważ w tym wypadku najlepiej będzie zdecydować się na klasyczną biel. Pary, które są nieprzekonane do tego koloru mogą ją przełamać akcentem np. czarnego. Warto również zatroszczyć się o wyrazisty makijaż Panny Młodej (dla bardzo odważnych może być nawet brokatowy) oraz dodatki (na przykład diadem lub duży, srebrny naszyjnik).

Oczywiście nic tak nie tworzy zimowego, bajkowego klimatu jak dodatki na sali weselnej, w której goście weselni spędzą najwięcej czasu. Dekoracje najlepiej utrzymać w bieli, ponieważ najbardziej będą oddawać motyw przewodni uroczystości.

Przygotowania zacznijmy od białego obrusu i kwiatów na stole. Przy suficie można zawiesić sztuczne spadające płatki śniegu lub światła na wzór gwiazd. Będą wyglądały magicznie!

Podobnie prezentują się również gałęzie posypane sztucznym śniegiem. Mniejsze mogą być ozdobą ozdoby do postawienia na stołach, większe będą ekspozycjami dekorującymi salę (tworząc drzewa).

Na stołach postawmy dodające uroku świece, lampiony, zawieszki z płatków śniegu lub srebrne bombki. Klimat, który stworzą będzie jedyny w swoim rodzaju!

Zaproszenia dla gości weselnych są pierwszą informacją o tym, w jakiej stylizacji odbędzie się uroczystość. Najlepiej utrzymać je w kolorystyce wesela z zimowym elementem. Może być to na przykład śnieżynka. Dzięki temu łatwiej będzie też później zaprojektować inne materiały drukowane.

Co powinno się pojawić na stole? Niezbędne są detale: pierniki, cynamonowe ciasteczka, babeczki.

Atrakcją z pewnością będzie gorąca czekolada, a jeśli komuś zależy na iście zimowym klimacie, to bar lodowy spełni oczekiwania każdego!

Niestety, z weselami w zimie jest jeden „mały” problem. Przez ostatnie dwa lata mogliśmy przekonać się, że grudzień i styczeń niekoniecznie niosą ze sobą piękne krajobrazy białego puchu. Dlatego tak, jak trzeba liczyć na szczęście organizując ślub w okresie jesiennym (żeby nie było ulewy), tak w miesiącach zimowych może się zdarzyć, że będziemy mieli…. Całkiem wiosennie 😉