Wesele w stylu rustykalnym to uroczystość z wykorzystaniem jak największej ilości elementów powiązanych z naturą. Taki klimat sprawia, że czujemy się bardziej spontaniczni i bliżej przyrody. Wesele rustykalne to przede wszystkim swoboda i spontaniczność.

Nie jest to łatwy do zorganizowania motyw weselny, ponieważ wymaga starannie wybranego miejsca. Oczywiście, nie musi to być od razu stodoła, ale na pewno nie możemy wyprawiać przyjęcia w sali weselnej w centrum miasta. Może nie być łatwo znaleźć taką, której wystrój pasowałby do rustykalnych dekoracji. Z pewnością jednak warto szukać (szczególnie osobom marzącym o weselu mniej wymuszonym, spontanicznym, które nie stawiają klasyki oraz elegancji na pierwszym miejscu).
Idealnymi kolorami rustykalnego wesela są wszelkie barwy natury głównie zieleń i brąz. Muszą one wnosić radość i uśmiech.
Jakie są podstawowe elementy rustykalnej dekoracji? Oczywiście kwiaty (ewentualnie inna roślinność) oraz drewno. Na sali weselnej najlepiej prezentować się będą drewniane stoły i krzesła. Nie ma nic, co stworzy bardziej naturalny klimat. Stołu w takim stylu nie trzeba przykrywać obrusem. W zamian za to proponuję ozdobić go bukietami kwiatów lub zbożem. Można również dołączyć elementy z drewna w postaci winietek lub prezentów dla gości. Warto również wykorzystać w dekoracjach słoiki, lampiony, wszelkiego rodzaju patyczki, gałązki czy owoce.
Państwo Młodzi wybierając taką tematykę swojej uroczystości mogą też zdecydować się na mniej klasyczną oraz mniej restrykcyjną garderobę. Szczególnie Panna Młoda może pozwolić sobie na bardziej naturalny wygląd: zwiewną suknię, która nie krępuje ruchów, warkocz lub koszyczek z włosów, niekoniecznie wysokie obcasy.
O czym trzeba pamiętać, organizując tego typu przyjęcie? O tym, że jest to tematyka bazująca na prostocie, dlatego nie można przesadzać z nadmiarem dekoracji. Jeśli będziemy się tego trzymać, to całość na pewno będzie się pięknie prezentowała. Organizacja takiego przyjęcia weselnego będzie zarówno przyjemnością, jak i wspaniałą przygodą.