rp_urlop.jpgPuszcza Białowieska jest przepięknym, dziewiczym i w dużej mierze zachowanym w pierwotnym stanie rezerwatem przyrody. Duży jej obszar jest chroniony przez Białowieski Park Narodowy. Puszcza Białowieska Stanowi wielką atrakcję dla wszystkich miłośników przyrody. Można tutaj podziwić ogromną różnorodność fauny i flory. Występuje tutaj wiele gatunków roślin i zwierząt niewystępujących w innych częściach kraju.
Ciekawą atrakcją tego regionu jest kolejka wąskotorowa. Turyści, którzy nie lubią się męczyć mogą wybrać się na przejażdżkę Białowieską Ciuchcią. Wystarczy wsiąść do jednego z zadaszonych wagoników i jadąc można podziwiać niesamowite widoki stworzone przez naturę.
Osoby, które lubią ruch na świeżym powietrzu z pewnością powinny się wybrać na wędrówkę wiodącą przez Szlak Pięciu Dębów Królewskich. Jest to wytyczona drewnianą kładką, na której można obejrzeć najstarsze okazy drzew mające nawet od stu pięćdziesięciu do pięciuset lat.
Puszcza Białowieska najbardziej znana jest w występowania żubra. Te piękne zwierzęta można podziwiać rezerwacie pokazowym żubrów w Białowieży.