Sesja z rekwizytami powoli przechodzi już u nas do porządku dziennego. To, co przyszło zza zachodniej granicy jako moda do której niekoniecznie byliśmy przekonani, teraz zagościło na dobre na zdjęciach ślubnych Par Młodych. Jedne z tych zdjęć wyglądają lepiej, inne gorzej, dlatego warto pamiętać nie tylko o tym, żeby rekwizyt dobrze się prezentował, ale żebyście i Wy dobrze się z nim czuli. Nie każdemu musi odpowiadać trzymanie patyczków z wąsami mimo, że teraz modnym jest, aby takie zdjęcie mieć. Warto też zdać się na rady fotografa (z doświadczenia już wiedzą co będzie prezentowało się naprawdę dobrze, a co powinniście sobie odpuścić). Decydując się na taką sesję możecie wcześniej z nim porozmawiać i omówić szczegóły oraz Wasze oczekiwania. Niestety, ale przed prawdą nie uciekniemy – nie wszystko, co w naszych głowach wygląda świetnie, musi wyglądać też świetnie na żywo 😉

Poniżej zrobiłam spis gadżetów, na które Pary Młode decydują się najczęściej. Niektóre z tych zdjęć prezentują się naprawdę dobrze. Są naturalne i pełne wdzięku. Są jednak też takie, które wyglądają jak kompletna pomyłka i oglądając je zastanawiam się, czy to naprawdę o to chodziło?

1. Długi welon
Oczywiście niekoniecznie trzeba kupować welon specjalnie na sesję zdjęciową, ale jeśli w dniu ślubu Wam towarzyszy, to pamiętajcie o tym, aby go nie zapomnieć do zdjęć. W szczególności, jeśli będą robione w plenerze, w górach lub nad morzem!

2. Naklejki na buty
Wszyscy znamy napis „Help!” na butach Panów Młodych. Jest jeszcze wersja dla Panien Młodych „I do”. Niepozorne, potrafią wywołać uśmiech na twarzy.

3. Duże okulary
Do wyboru, do koloru: w kształcie serduszek, kocich oczu, z napisami lub bez, ze strzałkami i we wszystkich kolorach tęczy.

4. Usta, wąsy, muszki na patykach
Często używane w fotobudkach, ale nie tylko. Wbrew pozorom nie wszyscy za nimi przepadają, ale jedno jest pewne – są teraz bardzo modne.

5. Bandery dekoracyjne, napisy, tabliczki
Banery można wykorzystać nie tylko jako dekorację sali weselnej, samochodu czy krzeseł Pary Młodej (swoją drogą dobrze wykorzystane i przystrojone prezentują się bajecznie!). Ładnie też wyglądają na zdjęciach, ale trzeba uważać na to, żeby nie wyglądać z nimi zbyt…sztywno.

6. Długie zimne ognie
Są romantyczne i tworzą uroczy klimat.

7. Parasolki
Duże lub małe, w różnych kolorach, z napisami lub bez. Ładnie wyglądają, chociaż czasem zdjęcie prezentujące nagle odlatującą Pannę Młodą i łapiącego ją Pana Młodego można by sobie darować.

8. Balony, lampiony
Balony warto wykorzystać w sesji w dzień, lampiony za to po zmroku. Pierwsze dodają fotografii nieco niewinnego powiewu, drugie wprowadzają niezastąpiony nastrój. Pamiętajcie o tym, że nie wszędzie można puszczać lampiony! Natomiast dobrą alternatywą dla lampionów wypuszczanych w powietrze są te puszczane na wodzie.