Podpaski czy tampony?

„Tampony czy podpaski” to pytanie, które zadaje sobie każda kobieta, która zaczęła przygodę z menstruacją. Zarówno jeden jak i drugi środek higieniczny ma swoich przeciwników i zwolenników.

Po tampony sięgają głównie kobiety aktywne. Miesiączka nie jest wtedy dla nich żadną przeszkodą do uprawiania sportu. Mogą chodzić na basen, jeździć na rolkach i rowerze, tańczyć bez obawy, że podpaska się przesunie, czy jeździć na nartach bez konieczności sprawdzania, czy podpaska nie wymaga zmiany. Jest to rozwiązanie bardzo higieniczne, gdyż krew menstruacyjna nie wydostaje się na zewnątrz. Fakt ten jest też głównym argumentem przeciwników tamponów.

Podpaska jest rozwiązaniem równie popularnym jak tampony. Używają ich głównie młode kobiety, dla których aplikacja tamponu bywa czymś wstydliwym lub zbyt trudnym. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podpasek. Wybierać możemy pomiędzy takimi ze skrzydełkami lub bez, wersjami na dzień lub na noc, z wkładem ligninowym bądź żelującym. Dostępne są również różne warianty chłonne tych samych podpasek.