Włosy są ozdobą zarówno kobiet jak i mężczyzn, czasami pod wpływem różnych warunków i czynników wypadają. Ogromną tragedią jest wyłysienie, tak samo straszną dla kobiet jak i dla mężczyzn. Te dolegliwości chorobotwórcze należy leczyć u lekarza, najczęściej o specjalności dermatolog. Przeróżne maści, odżywki, płukanki wspomagane są także przyjmowaniem tabletek.

Tabletki na porost włosów, mają za zadanie działać od wewnątrz organizmu, połykamy tabletki a one przekazują odpowiednie substancje organizmowi od wewnątrz. Przyjmowanie tabletek to ostateczność, ale również w ten sposób najbardziej stymulujemy i pobudzamy cebulki naszych włosów, co z kolei powoduje ich rośnięcie, a zapobiega ich wypadaniu.
W internecie możemy znaleźć ranking tabletek, które dają dobry efekt, które bardzo dobry, a które efektu nie dają w ogóle. Czasami odpowiednie medykamenty zapisze nam lekarz i wtedy pod kontrolą lekarza, nasze włosy będą zdrowsze i gęściejsze. Pamiętajmy również by leczyć przyczynę wypadania włosów.