Coroczne dni mody oraz organizowane podczas nich liczne pokazy od lat pełnią funkcje wyroczni na temat tego, co będziemy nosić w nadchodzącym sezonie. W tym roku znani ze światowych wybiegów projektanci oraz popularne domy mody proponują przede wszystkim stroje przepełnione kolorem i wyrazistymi wzorami. Sezon letni to zdecydowanie moda przesycona mocą i energią.

Hitami lata są przede wszystkim kolorowe sukienki. Dużym zainteresowaniem cieszą się również oryginalne, niepowtarzalne wzory z motywami roślinnymi i zwierzęcymi rodem z dżungli oraz futurystyczne, połyskujące materiały. Wśród kolorów króluje pomarańcz. Pojawiają się nowe fasony butów na płaskiej podeszwie, jak i na wysokim koturnie.

W inspiracjach i krojach powraca moda lat siedemdziesiątych, a wraz z nią długości maksi, szczególnie w przypadku spódnic i sukienek. Materiały wykorzystywane do szycia ubrań w tym sezonie zawierają wspaniałe, kolorowe, tropikalne wzory. Krzykliwe motywy można łączyć w niecodziennych zestawach. Jest to jednak propozycja dla osób odważnych, które lubią połączenia na granicy kiczu. Dla tych, którzy wolą coś bardziej jednolitego, ale nie koniecznie bezbarwnego, idealny będzie gorący i energetyczny pomarańcz. Projektanci proponują stylizacje od stóp do głów płonące oranżem.

W naszych strojach na lato nie zabraknie również pasków, prążków oraz linii pionowych i poziomych. Tegoroczna moda przywraca do łask dżins w najróżniejszych jego odcieniach. Powracają ubrania stylizowane na lata siedemdziesiąte oraz wzorowane na modzie punków. W tym sezonie wiele ubrań, a głównie wzorów na materiałach jest inspirowanych motywami etnicznymi rodem z Afryki. Bardzo popularne są również azjatyckie motywy kwiatowe, szarfy oraz wysokiej jakości malowane jedwabie.

Jednak hitem letniego sezonu są żywe, jaskrawe kolory określane mianem kolorów lego. Tego lata królują zieleń, pomarańcz, żółty, róż, błękit oraz fiolet, wszystkie w mocnych, intensywnych odcieniach. Jeśli chodzi o dodatki, to zdecydowanie powinnyśmy sięgać po torebki o średniej wielkości tzw. midi. Przeważa głównie fason kopertówek lub torebek o krótkich uszach.