Wielkanoc to czarujące, żywe święta. Napawają radością i optymizmem nie tylko dzięki pogodzie, ale również przesłaniu, które ze sobą wnoszą. Może warto tego pięknego ducha Świąt połączyć z atmosferą Waszego jedynego dnia w życiu – Ślubu?

Wielkanocne wesele jest wręcz stworzone dla par, które lubią radosne kolory i dekoracje. Samo wyobrażenie świeżego, białego obrusu a na nim pisanek w kolorach tęczy poukładanych w pięknych, białych naczyniach bądź wiklinowych koszach od razu maluje na naszych ustach uśmiech.

Udekorować stół weselny można na dwa sposoby. Jednym z nich jest postawienie na wyróżniający się jeden kolor połączony z białym. Najczęściej jest to żółty lub zielony. Głównym akcentem tutaj są oczywiście wspomniane wcześniej pisanki, a wraz z nimi bieżnik w wybranym kolorze oraz serwetki. Wtedy oczywiście wszystkie dodatki (świece, dekoracje) powinny utrzymywać się w danej kolorystyce. Druga możliwość to stół udekorowany w kilku kolorach – żywych bądź pastelowych. Wtedy lepiej zrezygnować z bieżnika, a serwetki wybrać białe, ponieważ same dekoracje będą już wystarczająco dodawały koloru na stole. Nie może na nim zabraknąć oczywiście kwiatów! Najlepiej oczywiście żywych: narcyzów hiacyntów, tulipanów czy krokusów.

Co oprócz kwiatów i świeczników? Możemy wykorzystać klatki bądź słoiki ozdobione kwiatami i/lub pisankami. Dobrym pomysłem są też drzewka w doniczkach, które na gałęziach będą miały zawieszone kolorowe jajeczka. Urocze są również świeczki zrobione z wydmuszek, które byłyby ustawione w podstawkach do jajek.

Dekorację tortu można wybrać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest klasyka: biały lub w wybranym kolorze uroczystości. Drugi sposób jest bardziej oryginalny- jest to tort typowo wielkanocny. Przykładowo są to wypieki w kształcie kosza z jajkami wielkanocnymi lub jednej, dużej pisanki. Dodatkowo na stołach powinny pojawić się słodkie cukierki albo ciasteczka w kształcie kolorowych jajek.

Nie zapominajmy o tym, że dekoracją są też winietki i prezenciki dla gości. Można je zrobić osobno, bądź stworzyć winietkę którą goście od razu potraktują jako prezent. Gdy para zdecyduje się każdą z tych rzeczy zrobić osobno, to jako winietkę proponujemy kolorową wydmuszkę z karteczką w środku, podstawkę na jajko (oczywiście razem z jajkiem, na którym namalowane będą imiona) lub kwiatek położony przy talerzach z imienną karteczką przewiązaną wstążką. Jako prezenciki dla gości Para Młoda ma możliwość zastosować na przykład czekoladowe jajka w słoiczkach lub gniazdkach. Mogą to być też drewniane pisanki malowane farbami. Decydując się na wersję łączoną winietek i prezencików, wystarczy do naszych propozycji na prezenciki dołączyć karteczki z imionami gości. Nie można zapomnieć oczywiście o wyjątkowych zaproszeniach wielkanocnych. Tutaj oczywiście każdy się domyśla, że propozycją będą takie z pisankami, chociaż my bardziej skłaniamy się do zaproszeń z kwiatami, które będą na stołach weselnych bądź po prostu w wybranej kolorystyce wesela. Zaproszenia z pisankami i zajączkami mogą być odebrane zbytnio świątecznie i za bardzo przypominać pocztówkę z życzeniami dla rodziny.

Na koniec parę słów o stylizacji Pary Młodej. Suknia Panny Młodej w takim dniu najbardziej pasowałaby zwiewna, lekka i prosta. Bogato zdobiona suknia księżniczki niekoniecznie będzie pasowała do wesela w dniu Wielkiej Nocy. Jak najbardziej namawiamy, aby zamiast welonu wpiąć we włosy kwiaty (w miarę możliwości takiego samego rodzaju, jak te na stołach) lub nawet zdecydować się na wianek. Taka propozycja szczególnie będzie pasowała Pannom Młodym z długimi, bujnymi włosami, które można wtedy zostawić rozpuszczone. Tego typu stylizacje coraz bardziej wkradają się do łask przyszłych Par Młodych i jak najbardziej pasują do takiego dnia. Pan Młody wybierając swój garnitur musi pamiętać o kolorze. Może wybrać oczywiście czarny, ale też zdecydować się na inną kolorystykę – taką, która będzie pasowała do całego wystroju weselnego. Jeśli jest odważny, może to być nawet jakiś kolor pastelowy. No i nie zapominajmy o butonierce, której kwiaty muszą być takie same jak w wianki Panny Młodej.

Wszystkim Parom, które zdecydowały się na wielkanocny ślub zazdrościmy i gratulujemy, a te, które jeszcze się zastanawiają mamy nadzieję że chociaż trochę przekonaliśmy do tego jakże radosnego i uroczego motywu przewodniego.