Lato to pora roku, która pozwala nam na szaleństwo w wyborze motywu przewodniego uroczystości weselnej. Jest to też doskonały czas na zorganizowanie ślubu w plenerze, który będzie z pewnością miłym zaskoczeniem dla gości, oraz niezapomnianym przeżyciem dla Pary Młodej.

Jeśli tylko lubicie przebywanie na łonie natury, słuchanie śpiewu ptaków i szumu drzew, to jest to idealne miejsce na Wasze wesele. Przede wszystkim organizację takiego przyjęcia trzeba rozpocząć od wyszukania właściwego terenu. Na pewno macie swoje ulubione miejsce lub niedaleko waszego domu jest piękny skraj lasu, który idealnie nadawałby się na wesele. Pamiętajcie jednak, aby był tam dobry dojazd i w miarę prosty teren. Jeśli chodzi o dekoracje, to samo otoczenie drzew, krzewów i zielonej trawy jest piękną ozdobą. Uzupełnieniem tutaj będą powieszone długie girlandy lub lampiony, które po zmroku oświetlą miejsce i stworzą romantyczny klimat.

Stoły możemy udekorować kolorowymi świeczkami, wiankami z kwiatów, szyszkami, przyozdobionymi słoikami i butelkami, a całą przestrzeń upiększyć kwiatami w dużych donicach (na przykład paprotkami i bluszczem), pniami drzew oraz stołeczkami, na których ładnie komponować się będą poustawiane świeczniki lub bukiety polnych kwiatów. Pasującą kolorystyką, którą można wykorzystać organizując wesele w lesie będzie przede wszystkim brązowy, zielony albo żółty. Ładnie będzie się również prezentować fioletowy lub pomarańczowy.

Zaproszenia powinny zawierać akcent leśny w wybranej kolorystyce, na przykład liście lub ptaki. Jako główną atrakcję polecam rozpalenie ogniska, który nada tajemniczego klimatu, a taniec przy nim będzie wielką przyjemnością. Oprawę muzyczną, która najbardziej będzie pasowała do wesela zorganizowanego w lesie stworzy zespół grający przede wszystkim na instrumentach strunowych (gitara, skrzypce, wiolonczela).