Co może być świetnym pomysłem na prezent dla kobiety? Najczęściej są to książki, kosmetyki i różnorodne bibeloty dekoracyjne. Można też spróbować podarować eleganckie drobiazgi, jak bransoletki, czy skórzane portfele damskie.
Jak dobrać portfel do obdarowywanej osoby? Warto zwrócić uwagę na ogólny styl danej kobiety. Czy woli raczej prostotę i klasyczny styl? Czy raczej żywe kolory i ekscentryczne kroje. W pierwszym przypadku sprawdzi się raczej klasyczny czarny portfel. W drugim portfel, np: w dwóch kolorach, albo z oryginalnym tłoczeniem. Zdarzają się także portfele z biżuteryjnym zdobieniem.
Warto dobrać portfel także do koloru i stylu torebki, którą nosi dana kobieta. Jeżeli zwykle ma przy sobie torebkę w kolor czarnym, to portfel w soczystej żółci nie będzie wyglądał zbyt harmonijnie. Miłym gestem będzie jednak wybór portfela w ulubionym kolorze obdarowywanej kobiety.
Obecnie portfele występują w bardzo wielu wzorach i kolorach. Nie będzie więc problemu z dobraniem portfela do gustu przyszłej właścicielki.