skoki-tandemowe-10Z zainteresowaniem i podziwem oglądamy skoki spadochronowe. To tak przyjemnie spojrzeć w niebo podczas ładnej pogody i oglądać kolorowe czachy spadochronów.

Myślimy wtedy jacy odważni są ci ludzie, którzy skaczą ze spadochronem, a jakie są ich przeżycia i adrenalina, która dopada ich podczas skoku. Mało osób wie, że tacy zwykli i prości laicy też mogą skoczyć choć raz w życiu bez specjalnego przeszkolenia i bez dodatkowych badań lekarskich.
Skoki tandemowe wymyślono dla ludzi, którzy chcą skoczyć ze spadochronem, a nie chcą być do tego specjalnie szkoleni, chcą spróbować swoich sił i sprawdzić czy są tak samo odważni jak wszyscy inni skoczkowie.
Tego rodzaju skoki to tandem, pilot i pasażer, pilot ma przypięty spadochron tandem, doczepiony za pomocą specjalnej uprzęży jest pasażer, w takiej konfiguracji skaczą. Za lot odpowiedzialny jest pilot, pasażer nie ma obowiązku wykonywać czegokolwiek, jest co prawda wcześniej szkolony i przygotowywany, bezpośrednio przed skokiem, ale może się zdarzyć, że z wrażenia zapomni o wszystkim.