Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Święta Zakochanych, przedstawiamy specjalny motyw ślubny- „serduszkowe wesele”, czyli nic innego, jak wykorzystanie symbolu serca do ozdoby swojego wesela.

Nie jest to tematyka ani trudna do zorganizowania, ani czasochłonna. Wystarczy kilka elementów, żeby stworzyć coś przyjemnego dla oka.
Organizując takie wesele nie musimy się martwić dopasowaniem kolorów, ponieważ z góry wiadomo, że serce powinno być czerwone;) Najładniej będzie prezentowało się na białym bądź kremowym tle, dlatego warto pomyśleć o takim kolorze obrusów na stołach.
Jako dekoracje możemy wykorzystać klimatyczne lampiony lub świece w kształcie serc, wazony z kwiatami wśród których powtykane będą serduszka na drucikach. Serwetki w delikatne serduszka oraz duże chusty na krzesłach, do których z tyłu umocowane będą duże serca stworzą przytulny klimat. Jak już możemy się domyśleć, zarówno zaproszenia, jak i podziękowania dla gości muszą mieć obowiązkowo serduszko. Na przykład zaproszeniem może być bilecik w tym kształcie, a jako podziękowanie pudełeczko z przysmakiem w środku.
Nie jest to wesele stylizowane, więc nie ma potrzeby, żeby Para Młoda specjalnie dopasowywała do niej swój ubiór. Jednak, żeby było wszystko ładnie ze sobą skomponowane, mogą dodać elementy do sukni (na przykład jako ozdoba w bukiecie ślubnym, toczku lub też jako biżuteria), jak i garnituru Pana Młodego (serduszko przy butonierce, „serduszkowy” krawat). Atrakcją na takiej uroczystości będzie puszczanie lampionów w kształcie serc, zabawa balonami lub robienie pamiątkowego, ślubnego kolażu, wiadomego kształtu.
Tort wcale nie musi przypominać serca, jeżeli nie chce tego Para Młoda. Tutaj również wystarczy element, na przykład figurka.

Serduszkowe wesele” jest przyjemnym motywem ślubnym nie tylko na walentynki, ale też na każdy inny dzień w roku. Czy zdecydowalibyście się go wykorzystać na swoim weselu?