Pantone wybrał kolor roku 2020. Szmaragdowy już przechodzi do naszej historii, teraz królować będzie radiant orchid – „promienna orchidea”. W porównaniu do koloru 2013 roku radiant orchid jest delikatniejszy i subtelniejszy. Na uroczystościach weselnych pojawia się już od jakiegoś czasu w elementach dekoracji. W tym roku możemy się spodziewać częstych wyborów tego koloru jako główny motyw weselny.

Radiant orchid jest barwą, którą możemy stosować w różnych odcieniach – od bardzo jasnej, wpadającej w pudrowy róż, do bardzo ciemnej, purpurowej. Organizując ślub z motywem koloru promiennej orchidei nie musimy trzymać się kurczowo jednego jej odcienia. Możemy je ze sobą łączyć lub zdecydować się na jedną tonację powiązaną z innym kolorem. Najładniej będzie prezentowała się z białym, ale możemy też wybrać zarówno delikatne połączenie z oliwkowym lub żółtym, jak i bardziej kontrastowe z turkusowym lub chabrowym.

W zależności od tego, na jaki odcień zdecyduje się Para Młoda, w takim kolorze powinna utrzymać wszystkie główne dodatki zarówno w dekoracji, jak i w swoich strojach weselnych. Elementy promiennej orchidei powinny się pojawić oczywiście w bukiecie ślubnym Panny Młodej, a także w jej biżuterii, na przykład jako delikatne kolczyki lub spinka we włosach.

Odważna Panna Młoda może zdecydować się nawet na suknię ombre. Obowiązkowa dla Pana Młodego będzie oczywiście butonierka w tym samym kolorze, a do tego (do wyboru) albo koszula, albo krawat/muszka.

Jeśli Para Młoda chce odstąpić od polskiej tradycji świadków i zdecyduje się na druhny oraz drużby, to warto uzgodnić z nimi garderobę w tym samym kolorze (jeśli tylko będą chętni), a nawet spróbować każdą parę ubrać w inny odcień. Wtedy bardzo ładnie będą się razem harmonizować.

Dekoracje oczywiście powinny być również w kolorze radiant orchid. Jeśli decydujemy się na połączenie dwóch odcieni tego koloru, to lepiej będzie jaśniejszy wybrać jako bazowy, a ciemniejszy wprowadzić tylko jako elementy dodatkowe. Przykładem jest tutaj stół przykryty jasnoróżowym obrusem, a na nim postawione bukiety kwiatów z ciemniejszych kwiatów, świeczniki z ciemnymi świecami, serwetki, wazony. Tak samo powinniśmy postępować z połączeniami kolorów.

Wskazane jest, aby materiały drukowane w postaci winietek, zaproszeń, tablicy z usadzeniem gości i zawieszki na alkohol były również w wybranym przez nas odcieniu tego koloru, ozdobione wstążkami, kwiatami lub wytłoczeniami.