Najnowsze

Najpopularniejsze

Wszystkie

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów prezenciki_dla_gosci/1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów prezenciki_dla_gosci/1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Prezenciki dla gościPrezenty dla gości weselnych ostatnimi czasy stały się na tyle popularne, że nie są
już niespodzianką a oczekiwanym upominkiem.

Obdarowanie gościa małym drobiazgiem jest idealnym sposobem na podziękowanie mu za obecność w tym wyjątkowym i wzruszającym dniu. Zwyczaj staropolski - przed laty gościom na pożegnanie wręczano kawałki ciasta, tortu czy butelkę weselnego alkoholu. Dodatkowo prezenciki dla gości mogą stać się piękną ozdobą stołu, jeśli dobierzecie je do stylu ślubnych dekoracji.


Oczywiście sposób, w jaki podziękujemy gościom zależy od naszej pomysłowości
i kreatywności. Wyżej wspomniane słodycze i alkohol również mogą być zastąpione innymi niekoniecznie jadalnymi drobiazgami. Ale skupmy się na tym, co najbardziej cieszy łasuchów. Czekoladki, bombonierki, żelki owocowe, makaroniki, draże, orzechy w czekoladzie, to wszystko w gustownym opakowaniu na pewno wywoła uśmiech na twarzy gościa. Ale uwaga! Wzbudzi również chęć szybkiej konsumpcji :)


Alkohol, to kategoria prezentów, która zawsze zostanie wykorzystana i nigdy się
nie zmarnuje. W końcu zawsze w przypadku nietolerancji alkoholu, może on zostać przekazany dalej albo otwarty na przyjęciu rodzinnym lub jubileuszu.
Głównie preferujemy wina oraz małe buteleczki szampana. Mając na uwadze naszą staropolską tradycję, wódka weselna wypadnie oczywiście równie dobrze. Taki trunek w towarzystwie etykietki z podziękowaniami z pewnością zostanie miło przyjęty. Pamiętajmy, aby w liście gości i podziękowaniach dla nich, uwzględnić dzieci i przygotować inny upominek niż alkohol.


Świeczki, figurki, aniołki, zdjęcia, karki z podziękowaniami są zwykle najtrwalszymi
i namacalnymi wspomnieniami wesela. Najlepiej wyglądają na półeczce z pamiątkami czy też w przeszklonej gablotce. Domowe wyroby zachwycają swoją oryginalnością same w sobie, więc jeśli jest tu jakaś przyszła panna młoda, która ma w rodzinie kogoś ze zdolnościami kulinarnymi, do dzieła! Powidła, miody, oliwy, dżemy, soki zrobione prosto z serca są zdecydowanie tańsze od tych kupowanych no i oczywiście pozbawione sztucznych dodatków.


Kiedy wręczyć gościom prezenty? Najlepiej ustawić je obok talerzyka, jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości i przyjazdem gości. W taki sposób "zapunktujemy" już na samym początku. Można również wręczyć je podczas żegnania się i dodatkowo podziękować osobiście. Ważne jednak jest, aby pamiętać, że prezenty dla gości nie są obowiązkiem i w przypadku ich braku goście nie powinni obrażać się na gospodarzy. Najważniejsza w tym dniu jest oczywiście para młoda rozpoczynająca wspólne życie. Największy sens ma to, co przysięgali sobie oni przy ołtarzu w obecności wszystkich.


Autor: Aleksandra Breguła
Data dodania: 28.03.2016 r.
Źródła: www.brides.com, australianfavors.com.au, pinterest.com,

Studio Konsultacji Ślubnej to:

Konsultant
ślubny

Sklep
internetowy

Dj i Wodzirej
na wesele

Kup u nas artykuły ślubne i okolicznościowe!