Prezenty dla gości weselnych ostatnimi czasy stały się na tyle popularne, że nie są
już niespodzianką a oczekiwanym upominkiem.

Obdarowanie gościa małym drobiazgiem jest idealnym sposobem na podziękowanie mu za obecność w tym wyjątkowym i wzruszającym dniu. Zwyczaj staropolski – przed laty gościom na pożegnanie wręczano kawałki ciasta, tortu czy butelkę weselnego alkoholu. Dodatkowo prezenciki dla gości mogą stać się piękną ozdobą stołu, jeśli dobierzecie je do stylu ślubnych dekoracji.

Oczywiście sposób, w jaki podziękujemy gościom zależy od naszej pomysłowości
i kreatywności. Wyżej wspomniane słodycze i alkohol również mogą być zastąpione innymi niekoniecznie jadalnymi drobiazgami. Ale skupmy się na tym, co najbardziej cieszy łasuchów. Czekoladki, bombonierki, żelki owocowe, makaroniki, draże, orzechy w czekoladzie, to wszystko w gustownym opakowaniu na pewno wywoła uśmiech na twarzy gościa. Ale uwaga! Wzbudzi również chęć szybkiej konsumpcji 🙂
Alkohol, to kategoria prezentów, która zawsze zostanie wykorzystana i nigdy się
nie zmarnuje. W końcu zawsze w przypadku nietolerancji alkoholu, może on zostać przekazany dalej albo otwarty na przyjęciu rodzinnym lub jubileuszu.
Głównie preferujemy wina oraz małe buteleczki szampana. Mając na uwadze naszą staropolską tradycję, wódka weselna wypadnie oczywiście równie dobrze. Taki trunek w towarzystwie etykietki z podziękowaniami z pewnością zostanie miło przyjęty. Pamiętajmy, aby w liście gości i podziękowaniach dla nich, uwzględnić dzieci i przygotować inny upominek niż alkohol.

Kiedy wręczyć gościom prezenty? Najlepiej ustawić je obok talerzyka, jeszcze przed rozpoczęciem uroczystości i przyjazdem gości. W taki sposób „zapunktujemy” już na samym początku. Można również wręczyć je podczas żegnania się i dodatkowo podziękować osobiście. Ważne jednak jest, aby pamiętać, że prezenty dla gości nie są obowiązkiem i w przypadku ich braku goście nie powinni obrażać się na gospodarzy. Najważniejsza w tym dniu jest oczywiście para młoda rozpoczynająca wspólne życie. Największy sens ma to, co przysięgali sobie oni przy ołtarzu w obecności wszystkich.