OLYMPUS DIGITAL CAMERAPoznań to kolebka polskiej państwowości, miasto z tradycjami, ale i nowoczesne. Jest znane z międzynarodowych targów handlowych, zabytków, festiwalu teatralnego i najlepszego w kraju toru regatowego. Do najbardziej ciekawych miejsc w Poznaniu wartych obejrzenia są:
Ostrów Tumski i bazylika, w której znajduje się chrzcielnica z X wieku, w której chrztu dostąpił pierwszy władca Polski Mieszko I. W Złotej Kaplicy znajduje się sarkofag Mieszka i spiżowe posagi polskich władców.
Barokowy kościół pod wezwaniem św. Stanisława pełen jest pięknych sztukaterii i kolorowych plafonów, a organy (odbywają się tu koncerty m organowe) uważane są za jedne z najlepszych w Polsce.
Poznańska palmiarnia jest jedną z największych w całej Europie. Składa się z dwunastu połączonych ze sobą pawilonów, które podzielone są na strefy klimatyczne. Rośnie tu prawie 700 gatunków roślin.
Malta jest ulubionym miejscem wypoczynkowym: jest tu sztuczne jezioro (bardzo malowniczo położone) są kąpieliska i place zabaw dal dzieci i znany jeden z najpiękniejszych w Europie tor regatowy.