Od jakiegoś czasu panuje tak zwana moda na oryginalne oświadczyny. Coraz częściej w mediach pojawiają się filmiki bądź zdjęcia pamiątkowe z takich wydarzeń. Czasem oglądając je po prostu nie da się nie wzruszyć. Niesamowita radość w oczach chłopaka i chyba jeszcze większa w oczach dziewczyny (;)) napawają optymizmem.

Niestety, mimo iż faktycznie dzięki mediom widzimy takie wzruszające sceny, to przynosi to też negatywny skutek. Stwarzają pewnego rodzaju przymus dla przyszłego narzeczonego, aby też wymyślić coś równie oryginalnego dla swojej dziewczyny. Można wpaść w wir i pułapkę wymyślania, planowania i organizowania, zapominając o właściwej istocie tego wydarzenia. Nie, tutaj nie chodzi o to, żeby przebić oświadczyny faceta, który stworzył z rodziną „teledysk” do piosenki Bruno Marsa (tak, to jeden z filmików, przy którym prawie ZAWSZE chce mi się płakać widząc zaangażowanie całej rodziny i przewspaniałą radość dziewczyny)!
Pamiętajcie, że to ma być przede wszystkim Wasza chwila, oficjalnie mówicie sobie, że chcecie zostać ze sobą do końca życia. Sposób, w jaki to się stanie jest naprawdę drugorzędny, uwierzcie.

Dla tych, którzy kompletnie nie mają pojęcia jak to zrobić i szukają inspiracji na bardziej lub mniej nietypowe oświadczyny, przygotowałam małą listę (Drogie Panie, nie obraźcie się, że w dalszej części zwracam się tylko do Waszych partnerów ;)):

1. Oświadczyny w balonie

Piękna sceneria i Wy, patrzący na wszystko z góry w unoszącym się na wietrze balonie… Wyjątkowa atmosfera i oglądanie życia z perspektywy. To sprzyja zadaniu tego najważniejszego w życiu pytania.

2. Oświadczyny w kinie

Idziecie razem do kina na wyczekiwany od dłuższego czasu film. Zaczynają się reklamy. Wszystko dzieje się zupełnie zwyczajnie, do momentu, kiedy na ekranie nie pojawia się film o Was. Ty wchodzisz na salę, klękasz przed swoją wybranką i pytasz ją o rękę.

3. Oświadczyny na plaży/ na łące

Jest to dobre rozwiązanie dla par, które pragną na tę chwilę czegoś wyjątkowego, ale niekoniecznie szalonego. Przygotowanie kolacji w zaciszu, o zachodzie słońca będzie na pewno wspaniałym wspomnieniem. Może to być kolacja przy stole lub piknik na kocu.

4. Oświadczyny na billboardzie

Twoja dziewczyna idzie spokojnie do pracy swoją stałą ścieżką. Nagle z daleka widzi na billboardzie Twoje (lub Wasze) ogromne zdjęcie, z napisem „Czy chcesz zostać moją żoną?”. Stoi jak wryta i nie wie o co chodzi, a Ty podchodzisz do niej, klękasz i wręczasz jej kwiaty i pierścionek .

(Tutaj trzeba pamiętać o „małych” problemach z tym związanych:
– Dziewczyna może nie zauważyć billboardu przez zwyczajne zmęczenie bądź zapatrzenie w inną stronę, lub… – …Może wcale nie stanąć jak wryta 😉

5. Oświadczyny w radiu/ w gazecie

Jeśli macie swoje ulubione radio lub gazetę, możesz to wykorzystać. Będąc razem w pokoju jak gdyby nigdy nic włączasz radio lub podsuwasz ukochanej gazetę, a tam napotyka ona komunikat z pytaniem o rękę.

6. Oświadczyny w muzeum

Zabierasz swoją wybrankę do muzeum. Oglądacie razem wystawę, rozmawiacie, a na samym końcu otwierają się wielkie drzwi, zza których widać pięknie nakryty stół dla dwóch osób.

7. W stylu „Idź po śladach”

Można taki rodzaj oświadczyn zorganizować gdziekolwiek. Zabawa polega na tym, że umawiacie się z wybranką w jakimś konkretnym miejscu. Ona przychodzi i zastaje wiadomość z informacją „idź po śladach”. Oczywiście, można wszystko urozmaicić wedle uznania. Na końcu drogi jest przyszły narzeczony i.. pierścionek.

8. Policja

Oświadczyny dla osób lubiących wrażenia. Dziewczyna jedzie samochodem i nagle zostaje złapana przez policję. Zaczynają rozmowę. Ona tłumaczy się, jest przestraszona. Wszystko przerywasz Ty, wręczając jej kwiaty i pytając o rękę.

9. Wyjazd- niespodzianka

Pewnego słonecznego dnia dzwonisz do swojej dziewczyny i mówisz, że chcesz jej pokazać coś pięknego, tylko musi wziąć ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Ona pakuje się, po czym przyjeżdżasz po nią i zabierasz na lotnisko. Stamtąd lecicie np. do Paryża. Na miejscu, w trakcie romantycznego spaceru pytasz swoją wybrankę o rękę.

10. Układanie puzzli

Wieczór po dniu pełnym wrażeń. Postanawiacie spędzić razem trochę czasu, rozsiadacie się wygodnie na kanapie i otwieracie wino. Dla zabawy bawicie się w układanie puzzli, ale ona jeszcze nie wie, że to są puzzle ze specjalnym komunikatem

11. Tymbark lub francuskie ciastko z napisem

Spotykacie się ze sobą „na mieście,” np. w parku. Zwyczajny spacer przeradza się w wyjątkowe wydarzenie, gdy proponujesz przyszłej narzeczonej, żeby się napiła i podajesz jej Tymbarka. Ona niczego nieświadoma otwiera go, a pod kapslem widzi napis „Wyjdziesz za mnie?”.

12. Specjalne na Boże Narodzenie

święta co prawda właśnie minęły, ale to również dobry czas, aby się oświadczyć! Najlepszy jest moment wypakowywania prezentów. Można na przykład zapakować pierścionek w kilka pudełek (od największego do najmniejszego) i położyć pod choinką. Innym pomysłem jest też zapakowanie zwyczajnej karteczki z napisem „prezentu szukaj na choince” (i powiesić pierścionek zaręczynowy na tasiemce, lub włożyć go do otwartej bombki).