Kiedy już zarezerwujecie salę weselną, znajdziecie fotografa i oprawę muzyczną na Wasz ślub, przychodzi czas na rozmyślania nad dekoracjami. Najczęściej leży to w gestii przyszłej Panny Młodej, aczkolwiek zdarzają się też panowie, którzy tej części planowania wesela nie chcą odpuścić. Wtedy zaczyna się tzw. „darcie kotów”, ponieważ ona chciałaby wesele pastelowe, a on jednak burgundowe (przy czym z pewnością nie używa słowa „burgundowy” – co najwyżej „ciemny czerwony” lub „bordowy” ;)). To dopiero początki ślubnych (i życiowych) kompromisów, z którymi będzie trzeba się zmierzyć, dlatego życzymy Wam powodzenia!

Skoro już jesteśmy przy temacie dekoracji, to żeby przyspieszyć i uprościć Wam poszukiwania wystroju samochodu weselnego, przedstawiamy kilka możliwości, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Przyzwyczajeni do strojenia samochodu kwiatami i zamówionymi tablicami rejestracyjnymi często zapominamy, że są też inne, bardziej oryginalne możliwości.

1. Pompony

Samochody ślubne przystrojone pomponami nie są często spotykane, chociaż za granicą robią ostatnio furorę. Pomysł nie jest kosztowny i nie zabiera wiele czasu – można go nawet zrobić samemu. Prezentuje się naprawdę dobrze i robi wrażenie!

Decydując się na dekoracje samochodu pomponami, pamiętajcie:
– kolor pomponów musi współgrać z kolorem samochodu,
– najlepiej, gdyby też współgrał z dekoracjami Sali weselnej,
– najlepiej prezentują się w dwóch kolorach (wiązanych na przemian).

Przypominamy o pomponach na samochodzie Parom, które decydują się na nie jako motyw przewodni wesela 😉

2. Puszki

Jeśli nie chcecie nawet słyszeć o pomponach, to wychodzimy z inną propozycją: puszki! Oczywiście, nie są to puszki po napojach energetycznych, ale specjalnie ozdobione puszki weselne (chyba, że ktoś kocha Coca–Colę i marzy o takim motywie weselnym). Możecie zdecydować się na jeden, bądź kilka kolorów. Alternatywą dla wielorakich kolorowych puszeknapisy ślubne, np. imiona małżonków, data ślubu, cytaty. Można też narysować serca, obrączki, lub tylko przez Was wymyślone, oryginalne symbole. Co tylko sobie wymarzycie.

Szczerze mówiąc my nie przepadami za puszkami przyczepionymi do samochodu, szczególnie ze względu na hałas, który robią. Dla tych, którzy woleliby jednak z nich zrezygnować, proponujemy coś innego: kokardki, wstążki, serduszka. Wszystko to delikatne, bez zbędnego nadmiaru prezentuje się niezwykle uroczo.

3. Napisy

Ostatnio powoli wchodzą w modę banery z napisami. Co prawda nadal najczęściej spotykamy je w fotobudkach, ale już niedługo. Zamiast decydować się na ślubną tablicę rejestracyjną, polecamy napisy! Prezentują się naprawdę efektywnie – zarówno na tylnej szybie samochodu, jak na bocznych drzwiach. Pamiętajcie jednak, żeby wybrać jeden ich rodzaj i nie wieszać ich zbyt dużo, ponieważ wtedy wszystko straci swój urok.

Na banerze możecie umieścić co tylko chcecie: imiona, datę ślubu, tekst.

4. Wieńce i kwiaty

Dla Par, które mimo wszystko nadal chcą być wierne tradycji i przystroić auto kwiatami, również pokazujemy kilka propozycji, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę.

Pamiętajcie: dobrze łączcie ze sobą rodzaje kwiatów i nie przesadzajcie z ich nadmiarem!