Piesze wędrówki można organizować wszędzie, jednak są w Polsce miejsca, które posiadają swoje szlaki bardzo bogate w widoki. Jednym z takich miejsc jest Jasło. Można przed podjęciem decyzji zapoznać się z okolicą miasteczka poprzez stronę http://www.domkiwbeskidach.pl/noclegi-jaslo.html. Jeżeli już wszystko przeczytasz to zamów nocleg w Jaśle, zabierz plecak i wyruszaj w drogę.

Szlaki w Jaśle i okolicach
Jasło i jego okolice zawiera w sobie sieć szlaków turystycznych zwanych Pogórzem Karpackim. Są to szlaki zielone, żółte, niebieskie oraz czerwone ? czyli szlaki dla każdego. Jeżeli ktoś się nie orientuje jaki szlak turystyczny co oznacza to przypominamy, że kolor szlaku nie oznacza jego trudność a jedynie tempo jego przejścia. W okolicach Jasła najpopularniejszy i najbardziej lubiany przez turystów jest szlak zielony idący Jabłonic przez Liwocz aż do Czermny. Obok znanych szlaków turystycznych w jaśle, gdy już tam się jest, turyści odwiedzają również szlak Cisna ? Jasło ? Przysłup. Jest to stosunkowo krótki szlak turystyczny, jednak tak bogaty w widoki, że i tak jego przejście zajmie cały dzień. Podczas marszu, spaceru można podziwiać ujście poto0ku do Solinki jak i oczywiście jednocześnie cała dolinę tej rzeki. Jednocześnie podczas spaceru szlakiem prawie całą drogę możemy podziwiać piękne leśne krajobrazy jak i doliny i polany. Idąc cały czas szlakiem Cisna ? Jasło ? Przysłup jesteśmy w stanie zdobyć jeden ze szczytów pasa górskiego zwanego Wierzchołkiem znajdującego się 1153 m.n.p.m. Z samego szczytu można podziwiać piękne widoki dolin, polan i lasów jak i jednocześnie potoki górskie i stawy.

Każda osoba, która kocha się w górach jak i pieszych wędrówkach powinna znaleźć się w tym miejscu. Nie jest to trudny szlak ? dostępny dla wszystkich, a widoki jakie można poznać na zawsze pozostają w pamięci zwiedzających. Planując nawet krótki urlop nie zastanawiaj się tylko zamów nocleg w Jaśle, bo jest to bardzo ciekawe miejsce i kryje w sobie zarówno wiele pięknych miejsc jak i tajemnic, które warto poznać.