Pastele są przewidywane jako jeden z najpopularniejszych motywów przewodnich roku 2015. W szczególności te zimne – odcienie niebieskiego czy szarości. Nie budzi to wielkiego zdziwienia. Piękne, delikatne i romantyczne odcienie kolorów są idealnym motywem nie tylko na wesela, ale również inne imprezy odbywające się w porach wiosennej i letniej. Nie rzucają się w oczy i bardzo dobrze współgrają z bielą, która jest przecież kolorem Panny Młodej. Przyszła Para Młoda ma ogromny wybór pasteli: od brudnego różu, przez delikatny błękit, szarość, beż po odcienie żółci. Jeśli nie potrafi zdecydować się na jedną, to nie musi między nimi wybierać, ponieważ wszystkie do siebie pasują i można je łączyć. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest wybranie jednego jako głównego. Pastele wręcz narzucają swoją delikatnością i eterycznością, aby cały ślub odbył się w tym samym tonie, dlatego jest to idealny motyw przewodni dla par romantycznych. A jak taka romantyczna Para powinna wyglądać w tym wyjątkowym dniu?

Zwiewna suknia ślubna Panny Młodej i jasny garnitur Pana Młodego (a może niekoniecznie garnitur?) będą doskonale pasować do takiej uroczystości. Tutaj niestety może pojawić się problem: często panowie nie chcą iść do ślubu w jasnych garniturach, ponieważ źle się w nich czują (cytaty z życia: „Jakbym szedł do Komunii” lub „To nie wygląda elegancko”). Więc od razu zapowiadam przyszłym Pannom Młodym, które marzą o takim ślubie – możecie mieć przeprawę 😉 Dopełnieniem ślubnej stylizacji będzie tutaj pastelowa butonierka, dodatki w formie elementów biżuterii (np. kolczyków) oraz ozdób do włosów. A może nawet Państwo Młodzi zdecydują się na.. buty ślubne w takiej kolorystyce?

Oczywiście nie możemy też zapominać o bukiecie. Pastelowe bukiety ślubne można stworzyć z piwonii, róż lub niezapominajek. Są niezwykle urokliwe i teraz niezwykle modne, dlatego z pewnością przyszłe Panny Młode będą miały ogromny wybór i znajdą taki, który będzie ją najlepiej wyrażał.

No i na koniec kilka słów o dekoracjach. Dekoracje pastelowego wesela muszą współgrać ze sobą kolorystycznie oraz- tak jak i same barwy- nie przytłaczać, ale dodawać lekkości.

Oto kilka pomysłów dla Was:
lampiony w kolorze brudnego różu,
– ozdobne szare kule zwisające z sufitu,
żółte parasolki zdobiące ściany.

Stoły – przykryte białymi obrusami – ozdabiać mogą bukiety kwiatów (najlepiej, żeby były podobne do bukietu Panny Młodej), oraz świeczniki (które niekoniecznie muszą być pastelowe). Tort oczywiście może być biały, ale nie jest to konieczność- pastelowe słodkości wyglądają wyśmienicie, czasem aż szkoda je jeść.

Poniżej znajdziecie zdjęcia, które mam nadzieję pomogą Wam w przygotowaniach do tego jedynego dnia i będą źródłem inspiracji.