2. Pałac książęcy (Knezev Dvor) jest budynkiem zamkniętym dla zwiedzających. Ulokowany w centrum Rabu w sąsiedztwie portu. Ten romański pałac zbudowany został w XIII wieku. Na przestrzeni lat był kilkakrotnie przebudowywany. Za pierwszym razem poprawki zostały dokonane w myśl stylu gotyckiego, zaś kolejne przeróbki miały miejsce w epoce renesansu.

Okna budowli są przykładem weneckiego gotyku. Teren dziedzińca zajmuje lapidarium wykonane z kamienia, zawierające relikty z okresu panowania cesarstwa rzymskiego i z epoki średniowiecza.

ADRES: Trg Municipium Arba

3. Klasztor i kościół św. Justyny (Sv. Justa) kościół wraz z klasztorem został wzniesiony dla sióstr zakonnych wywodzących się z rodów nieszlacheckich. Świątynia została konsekrowana w 1578 roku.

Dzwonnica zwieńczona jest kopułą w kształcie cebuli zbudowaną w II połowie XVII wieku.

W salach kościoła umiejscowione zostało Muzeum Sztuki Sakralnej. Wśród eksponatów obejrzeć można m.in. pochodzący z 1112 roku krzyż króla Kolomana oraz XII-wieczny relikwiarz św. Krzysztofa. Warto również zwrócić uwagę na wykonany w 1350 roku poliptyk, będący dziełem Paola Veneziana.

ADRES: Gornja ulica

GODZINY OTWARCIA: 07:30 – 21:00

WSTĘP WOLNY

4. Loggia miejska ulokowana została w miejscu, gdzie rozszerza się główna ulica miasta – ulica Sdreanja. Wzniesiona w stylu renesansowym w 1506 roku. Po jej lewej stronie znajduje się dawna Brama Morska, prowadząca do centrum Rabu.

ADRES: Ulica Sdreanja

5. Klasztor Franciszkanek św. Antoniego Opata (Sv. Antun Opat) zbudowano za katedrą na końcu przylądka. Klasztor oraz kościół wzniesiono pod koniec XV wieku na polecenie klauzurowego zakonu franciszkanek. Budynek jest niestety niedostępny dla zwiedzających.

6. Klasztor i kościół św. Andrzeja (Sv. Andrija). Nieduża romańska świątynia wzniesiona została tuż przy klasztorze założonym w 1118 roku. Umiejscowiona obok dzwonnica jest najstarszą tego typu budowlą w Rabie, a wzniesiona została w XIII wieku.

ADRES: Ulica Ivana Rabljanina