W ciągu kilkunastu lat architektura zdecydowanie poszła do przodu. W Polsce przybywa nowoczesnych budynków i budowli. Zachwycają one nie tylko nowoczesnym kształtem i bryłą, ale także funkcjonalnością i wykorzystaniem ekologicznych materiałów.
Na rynku nieruchomości coraz częściej zaczynają się pojawiać nowoczesne mieszkania. Są one przeznaczone głównie dla młodych rodzin. Mieszkania są ustawne, funkcjonalne i można je z łatwością zaadoptować i dostosować do swoich własnych potrzeb.
Cechą charakterystyczną nowych mieszkań jest otwarta przestrzeń. Możliwie dużo miejsca poświęca się na strefę dzienną w mieszkaniu, zaś sypialnie są mniejsze, ale z możliwością ich funkcjonalnego urządzenia. Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe to wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Wszelkie wnęki zostają zabudowane szafami z drzwiami przesuwnymi. Takie szafy są niezwykle pojemne. Można w nich zmieścić nie tylko wszystkie ubrania domowników, ale także przedmioty, które są używane jedynie sezonowo. Szafy z powodzeniem posłużą także do przechowywania artykułów i sprzętów do sprzątania tj. odkurzacze.