Osoby mające w przeszłości nawet niewielkie problemy z niedosłyszeniem, często rezygnowały z protetyki słuchu z jednego, prozaicznego powodu. Wszystko przez nieporęczne i niepraktyczne, rzucające się w oczy brzydkie aparaty słuchowe. Szczególnie osoby młodsze i w sile wieku nie chciały godzić się na mało wydajne, ale za to ciężkie i rzucające się w oczy aparaty sprzed dwóch dekad.
Obecnie sytuacja ta zmieniła się bez porównania, w efekcie czego osoby, które przechodząc badania słuchu dowiadują się o nieprzyjemnej diagnozie, nie muszą od razu wpadać w panikę. Wręcz przeciwnie – współczesne aparaty słuchowe są nieporównanie mniejsze, niż ich starsze modele. Co zaś najważniejsze, wersje zauszne wyglądają dzisiaj ciekawie i mogą wyróżniać się wzornictwem lub kolorystyką. Aparaty słuchowe – sprawdź tu by dowiedzieć się na ten temat więcej.
Ostatecznie dla użytkownika najważniejsze jest jednak to, czy jego aparat sprawdza się we wszystkich warunkach. Współczesne, najlepsze modele aparatów, nie tylko nie piszczą i nie łapią zakłóceń, ale pozwalają chociażby na dostosowanie idealnych ustawień korektora dźwięku w zależności od warunków – kino, koncert, otwarta przestrzeń.