Kochamy kwiaty, pięknie zdobione i wyeksponowane w bukiecie, ale przecież nie są one jedynym rozwiązaniem ślubnej wiązanki. Co zatem?

Bukiet materiałowy – tani, do zrobienia własnoręcznie, a jaka efektywność! Nie trzeba chyba dodawać, że wygodniejszy w trzymaniu i łatwiejszy w dopasowaniu do tematyki ślubu. Tiul, koronka, welur, len.Wyobraźnia i kreatywność.

Papierowe kwiaty jako kolejny niskobudżetowy pomysł. Wybór opcji nieograniczony. Papier, który zostanie użyty przy produkcji takiego bukietu to przecież może być Twoja ulubiona książka, piosenka ( na podstawie nut), czy wiersz. Dodatkowo łatwy do recyclingu, zatem jako must have m.in. na ekowedding.

W wiejskim klimacie pozostaniesz, jeśli wykorzystasz kłosy zbóż, pszenicy, jęczmienia czy owsu. Pasuje do tego składu również lawenda. Naturalnie, że nam pasuje 🙂
Biżu. Lubisz świecidełka i kryształki? Może tak też sobie wyobrażasz ślubny bukiet, nie dość, że piękny to jeszcze może okazać się rodzinną pamiątką jeśli wpleciesz w niego np. broszkę babci.
Na rzecz takiej ozdoby, warto już darować sobie naszyjnik czy bransoletkę oraz mieć na niego oko, aby nikomu przypadkiem nie przykleił się do rąk 😉
Sukulenty i inne doniczkowe rośliny również można wykorzystać, a więc kolejny niskobudżetowy pomysł na oryginalną kompozycję. Co ważne, nie są wymagające- nawet jeśli zapomnisz wstawić je do wazonu, nie uschną. Pióra i puch. Lekkie, delikatne, romantyczne. Co tu dużo mówić, dobrze komponują się z innymi dodatkami, więc uniwersalizm pełną gębą.

Wszystko jednak zależy od umiejętności i dostępności materiałów, które chcemy użyć przy tworzeniu bukietu, ale z pewnością każdy z nas ma w pobliżu kogoś o złotych dłoniach, kto podejmie się takiego zadania i uczyni ślub jeszcze bardziej wyjątkowym.