Bardzo wielu inwestorów decyduje się na zakup starszego domu do remontu. O ile koszty zakupu takiego domu nie są szczególnie wysokie to z całą pewnością będzie to opłacalna inwestycja. Zaletą kupienia starszego domu do remontu jest przede wszystkim fakt, że w takim domu można praktycznie od razu mieszkać. Niskim nakładem pracy i przy niskich kosztach można wyremontować jedynie jeden pokój i łazienkę. Mieszkając w domu można wykonywać dalsze prace remontowe.
Starsze nieruchomości wymagają wykonania całego szeregu prac. Podstawą jest wydrenowanie terenu oraz usunięcie ze ścian wilgoci i pleśni. Zazwyczaj konieczna jest również wymiana okien. Okazuje się, że architektura ma niezliczoną ilość propozycji na aranżację i przerobienie starszych nieruchomości. Możliwości jest mnóstwo.
W starszych domach konieczna będzie wymiana okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Bardzo często są to domu bez centralnego ogrzewania, gdzie poszczególne pokoje są jedynie opalane piecami kaflowymi. Konieczna będzie wymiana całej instalacji wodnej, łącznie z montażem zupełnie nowych grzejników, rurek itp.