Chcę w tym artykule omówić, naturalne metody korekty rozmiaru i krzywizny penisa, będące alternatywą, drogich i nie zawsze skutecznych zabiegów chirurgicznych. W dobie rozkwitu chirurgii plastycznej, wiele gabinetów prywatnych ma w swojej ofercie, między innymi, zabiegi powiększania penisa, łącznie z ewentualną korektą często występującej krzywizny. Każdy posiada dokumentację fotograficzną udanych zabiegów oraz dziękczynne opinie zadowolonych pacjentów. O porażkach się milczy. Oczywiście , że lekarz zapytany o powikłania po zabiegu, coś tam przebąknie o nieuchronnym ryzyku, jakie przecież zawsze towarzyszy różnym zabiegom.

Mówi się o konsekwencjach znieczulenia, infekcji rany, pewnym stopniu bolesności w początkowym okresie pooperacyjnym. Dlaczego nikt nie informuje pacjentów o występujących po takich zabiegach, zaburzeniach erekcji, nawet u osób, które nie miały wcześniej tego problemu, często młodych i czynnych seksualnie. Dlaczego nie mówi się o zaburzeniach czucia, które zawsze towarzyszą interwencjom chirurgicznym, gdyż podczas nacięcia uszkodzone zastają włókna nerwowe. Powoduje to zmniejszone odczuwanie bodźców podczas stosunku.

Nie każde cięcie goi się bez problemu, pomijam tu możliwość infekcji, bo to już kwestia sztuki lekarskiej i oczywiście dbałości o miejsce operowane po zabiegu. Zawsze może się okazać, że pacjent ma tendencję do tworzenia dużych blizn (jest to przypadłość wrodzona i dość wbrew pozorom powszechna) z czego sobie wcześniej nie zdawał sprawy. Powstają wtedy zrosty i często zniekształcające bliznowce, które trzeba usunąć, wykonując kolejny zabieg. W okresie pooperacyjnym nie wolno też współżyć, z resztą chyba nikt nie miałby ochoty na takie tortury. Zanim, więc poddamy się zabiegowi, który nie zawsze spełni nasze oczekiwania, radzę spróbować środków naturalnych. Nie dają one skutków ubocznych a w przypadku naszego niezadowolenia z ich stosowania(w co wątpię)zawsze mamy jeszcze otwartą drogę do chirurga. Powinno się, więc wykorzystać w pierwszej kolejności, przyrządy medyczne do powiększania penisa i korygowania jego krzywizny lub ( i )doustne środki, skomponowane na bazie powszechnie znanych i przebadanych ziół i afrodyzjaków (często do tabletek produkowany jest też krem z tej samej serii). Środki doustne dodatkowo, oprócz powiększenia, podnoszą poziom odczuwania bodźców i poprawiają erekcję, co polepsza penetrację i zwiększa satysfakcję partnerki. Pozwolę sobie w tym miejscu polecić Penilarge, wszechstronny terapeutyk, który ma wiele korzystnych opinii wśród pacjentów. Jeżeli jednak, chcemy osiągnąć nie tylko przyrost lecz także skorygować krzywiznę, powinniśmy użyć ekstendera. Uważam, że obecnie najbardziej godnym polecenia jest Andropenis, przyrząd przetestowany medycznie, o wysokiej skuteczności działania. Myślę, że warto zadać sobie trochę trudu by osiągnąć trwałe i oczekiwane efekty, powiększenia i wyprostowania penisa, zamiast oddawać się w ręce chirurga w celu wykonania mało satysfakcjonującego zabiegu.