Najnowsze

Najpopularniejsze

Wszystkie

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów radiant_orchid oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów radiant_orchid oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Radiant orchid kolorem roku 2014

 

Pantone wybrał kolor roku 2014. Szmaragdowy już przechodzi do naszej historii, teraz królować będzie radiant orchid - „promienna orchidea". W porównaniu do koloru 2013 roku radiant orchid jest delikatniejszy i subtelniejszy. Na uroczystościach weselnych pojawia się już od jakiegoś czasu w elementach dekoracji. W tym roku możemy się spodziewać częstych wyborów tego koloru jako główny motyw weselny.

Radiant orchid jest barwą, którą możemy stosować w różnych odcieniach - od bardzo jasnej, wpadającej w pudrowy róż, do bardzo ciemnej, purpurowej. Organizując ślub z motywem koloru promiennej orchidei nie musimy trzymać się kurczowo jednego jej odcienia. Możemy je ze sobą łączyć lub zdecydować się na jedną tonację powiązaną z innym kolorem. Najładniej będzie prezentowała się z białym, ale możemy też wybrać zarówno delikatne połączenie z oliwkowym lub żółtym, jak i bardziej kontrastowe z turkusowym lub chabrowym.

W zależności od tego, na jaki odcień zdecyduje się Para Młoda, w takim kolorze powinna utrzymać wszystkie główne dodatki zarówno w dekoracji, jak i w swoich strojach weselnych. Elementy promiennej orchidei powinny się pojawić oczywiście w bukiecie ślubnym Panny Młodej, a także w jej biżuterii, na przykład jako delikatne kolczyki lub spinka we włosach.

Odważna Panna Młoda może zdecydować się nawet na suknię ombre. Obowiązkowa dla Pana Młodego będzie oczywiście butonierka w tym samym kolorze, a do tego (do wyboru) albo koszula, albo krawat/muszka.

Jeśli Para Młoda chce odstąpić od polskiej tradycji świadków i zdecyduje się na druhny oraz drużby, to warto uzgodnić z nimi garderobę w tym samym kolorze (jeśli tylko będą chętni), a nawet spróbować każdą parę ubrać w inny odcień. Wtedy bardzo ładnie będą się razem harmonizować.

Dekoracje oczywiście powinny być również w kolorze radiant orchid. Jeśli decydujemy się na połączenie dwóch odcieni tego koloru, to lepiej będzie jaśniejszy wybrać jako bazowy, a ciemniejszy wprowadzić tylko jako elementy dodatkowe. Przykładem jest tutaj stół przykryty jasnoróżowym obrusem, a na nim postawione bukiety kwiatów z ciemniejszych kwiatów, świeczniki z ciemnymi świecami, serwetki, wazony. Tak samo powinniśmy postępować z połączeniami kolorów.

Wskazane jest, aby materiały drukowane w postaci winietek, zaproszeń, tablicy z usadzeniem gości i zawieszki na alkohol były również w wybranym przez nas odcieniu tego koloru, ozdobione wstążkami, kwiatami lub wytłoczeniami.

 

 

Autor: Małgorzata Chrukin
Data dodania: 03.03.2014
Źródła: www.bellethemagazine.com, www.svadebnoeoformlenie.com, pomada.info, burnettsboards.com, www.confetti.ie, bride.cosmo.com.ua, mr-yen.com, vivalawedding.blogspot.com, www.weddingsillustrated.net, www.weddingomania.com, styleunveiled.com

Studio Konsultacji Ślubnej to:

Konsultant
ślubny

Sklep
internetowy

Dj i Wodzirej
na wesele

Kup u nas artykuły ślubne i okolicznościowe!

Polub nasz FanPage na Facebooku!