W ostatnich latach nastąpiła duża rewolucja w obyczajach, która odbiła się również na świecie mody. Szczególnie ciekawa stała się moda męska, która wydaje się całkowicie zainspirowana modą kobiecą. Dawniej mężczyźni chodzili w garniturach, surdutach, w czasie wojny w mundurach. Następnie standardem mody męskiej były koszule i eleganckie spodnie.

Dzisiaj moda męska to również sukienki, rajstopy i buty na obcasie. Dokąd zmierza moda męska? Póki co, takie anomalie występują tylko na wybiegach, gdzie prezentowane są najnowsze trendy na kolejne sezony. Czy taki trend ma szansę się przyjąć? Czy mężczyźni będą pożyczali od kobiet sukienki?

Dzisiaj na ulicach króluje styl casual – koszula w kratę, spodnie jeansowe i sportowa marynarka. Mężczyźni podkreślają swoją męskość skórzanymi kurtkami czy ekstrawaganckimi butami połączonymi z kolorowymi skarpetkami.

Dotychczas moda męska była dosyć przewidywalna i nie zaskakiwała tak mocno jak moda kobieca. Czy zbliża się rewolucja w męskich szafach? Pozostaje nam czekać i obserwować kolejne trendy i prognozy.