Cztery najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stosowane przez kobiety
Obecnie medycyna estetyczna oferuje kobietom wiele bezinwazyjnych lub mało inwazyjnych metod do walki z bliznami, rumieniem czy innymi problemami związanymi ze skórą. Do najbardziej stosowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przez kobiety należą aktualnie:
mezoterapia, laser frakcyjny, piling chemiczny, ipl.

1. Mezoterapia
Za pomocą strzykawki do skóry zostają wprowadzone preparaty nawilżające i odżywcze, w większości przypadków to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. W tym wypadku lekarz robi kilkadziesiąt zastrzyków.
2. Laser frakcyjny
Jest to laser, który robi w skórze, mikroskopijnej wielkości dziurki w ten sposób zmuszając cerę do regeneracji. Laser frakcyjny tym samym poprawia napięcie, wygładza również zmarszczki, a także zmniejsz pory i likwiduje blizny.
3. Pilingi chemiczne
Najbardziej skutecznymi pilingami chemicznymi są te wykonywane przy użyciu kwasu glikolowego, migdałowego, czy salicylowego. Tego rodzaju złuszczanie doskonale bowiem poprawia koloryt cery, jak i pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.
4. Ipl
Jest to zabieg fotoodmładzania, który przeprowadza się za pomocą
pulsującego światła. Zabieg, doskonale usuwa przebarwienia na dłoniach i szyi. Dodatkowo wpływa również na zmniejszenie rumienia.