Swego czasu makijaż był swoistym społecznym tabu. „Tapeta” , jak pogardliwie określano wszystkie kosmetyki, była synonimem kompleksów i dwulicowości. Na szczęście poprzez intensywne kampanie społeczne i publikacje prac profesjonalnych stylistów obraz ten powoli się zmienia.

Coraz więcej kobiet otwarcie przyznaje się do codziennego makijażu. Co więcej większość z nich jest dumna ze swoich umiejętności stylizowania swojego wyglądu. Dzięki temu rozwija się rynek akcesoriów mających umożliwić profesjonalny makijaż w domowym zaciszu. Podstawowym narzędziem kupowanym przez wiele kobiet jest lustro do makijażu, które ma za zadanie odpowiednio wyeksponować wszystkie obszary twarzy, które muszą być otoczone szczególną troską. Oprócz zwierciadła kobiety interesują się szerokim wachlarzem pędzli, szczoteczek i oczywiście kosmetyków dedykowanych dla domowych stylistek

Makijaż nie jest niczym czego kobieta powinna się wstydzić. Sam w sobie jest swoistym dziełem sztuki i powinien budzić zachwyt każdego, kto go ogląda.