Do zachodniego sąsiada sprawnie i tanio

Lata emigracji zarobkowej na Zachód zdążyły już zaowocować bogatą ofertą lotów z Polski do niemal wszystkich krajów europejskich – lecz wciąż jednak pozostaje co najmniej kilka kierunków, z którymi komunikacja jest utrudniona. Nie należy tego mylić z niemożliwością, bo dostać dziś można się naprawdę wszędzie, lecz nie ma zarazem co kryć, że wiele ułatwiają tu bezpośrednie loty, które niestety wciąż jeszcze nie lądują wszędzie tam, gdzie potrzeba.

Przykładem może tu służyć w sposób rażący komunikacja na linii Polska – Zagłębie Ruhry, konkretnie zaś Polska – Dortmund. Ścieżka wydeptana niemalże dosłownie przez kibiców, którzy przez lata starali się tam udać, by wspierać naszą „trójkę z Dortmundu”, grającą w barwach miejscowej Borussii, nadal nie znalazła swojego zwieńczenia w postaci bezpośredniego lotu do tak istotnego geograficznie i ekonomicznie miasta. Nadal przyjazd do Dortmundu wiąże się z koniecznością podróży drogą lądową, która bywa aż nadto uporczywa, nużąca i męcząca.

Na horyzoncie jednak pojawia się nadzieja w postaci tanich linii z dalekiej Irlandii, które do oferty już od przyszłego miesiąca wprowadziły lot Kraków Dortmund po okazyjnych cenach z rabatami dla kibiców. Nawet jeśli oznacza to więc kompletną nieświadomość tego, że z „trójki z Dortmundu” ostał się tylko Łukasz Piszczek – dla wszystkich zainteresowanych meczami BVB bądź zwiedzaniem regionu warto tę opcję rozważyć. Z pewnością zaoszczędzone pieniądze na transport przyjemniej będzie przeznaczyć na nocleg.