rp_hobby1.jpgAugustów jest bardzo pięknym i znanym miastem. Otoczony jest dziewięcioma jeziorami oraz rozległą Puszczą Augustowską. Miasto zapewnia turystom wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Mogą oni nie tylko wypoczywać nad przepięknymi i czystymi jeziorami, spacerować po przepięknych lasach wchodzących w skład Puszczy Augustowskiej, ale także doskonale bawić się na różnego rodzaju imprezach organizowanych w mieście.
Miasto oferuje też ogromny wybór lokali zarówno rozrywkowych, jak i gastronomicznych, w których można miło spędzić czas, kiedy znudzi nam się siedzenie na plaży.
Dodatkową atrakcję miasta stanowi Żegluga Augustowska, która oferuje rejsy statkami po Kanale Augustowskim i przyległych jeziorach. Taki rejs dostarczyć może wielu niezapomnianych wrażeń, także pozwoli obejrzeć mnóstwo pięknych i malowniczych widoków.
Augustów jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Znaleźć tutaj można dużą liczbę wypożyczalni kajaków i sprzętu wodnego. Miasto oferuję także bogaty wybór różnych hoteli, miejsc noclegowych, a także kwater agroturystycznych.