Kwatery Miedzyzdroje (4)Od czasu do czasu na pewno zdarza ci się zatrzymać w jakimś hotelu bądź przenocować w pewnym pensjonacie. To znaczy, że regularnie korzystasz z usług baz noclegowych. Czy wiesz jednak, że dzielą się one na kilka poszczególnych grup?

Wśród baz znajdujesz zawsze bazy sezonowe i bazy całoroczne. Te pierwsze wykorzystywane są przez ciebie głównie w okresie wakacyjnym. Zatrzymujesz się w nich latem, pragnąc spędzić w wybranym miejscu wymarzone wczasy. Bazami sezonowymi możesz nazwać więc letnie Kwatery Miedzyzdroje, które są zamykane na czas zimy czy jesieni. O tych porach roku bezproblemowo korzystasz jednak z usług hoteli czy pensjonatów. To oznacza, że są one bazami całorocznymi, dostępnymi przez dwanaście miesięcy w roku. Zostały tak przygotowane i zorganizowane, aby przyjmować gości nawet zimą czy jesienią.

Jeżeli więc kiedykolwiek zechcesz założyć swoją własną bazę noclegową, będziesz musiał dokładnie ją określić. Zdecydujesz wtedy, czy ma to być baza całoroczna, czy może baza sezonowa.