Stroje kąpielowe są niezbędnym elementem garderoby każdej kobiety. W zależności od przeznaczenia, ale także od mody, stroje kąpielowe mogą mieć różne fasony.
Na urlopie, na plaży nad morzem lub jeziorem preferowane są dwuczęściowe stroje kąpielowe. Wśród nich króluje bikini. Innymi rodzajami stroju kąpielowego dwuczęściowego są: tankini – składający się z majtek lub szortów oraz koszulki oraz skirtini – kostium składający się z biustonosza i krótkiej spódniczki
Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe także dobrze sprawdzą się podczas odpoczynku. Dodatkowo, są doskonałe do wszelkiego rodzajów sportów wodnych. Trzymają się dobrze i są komfortowe w użytkowaniu. Szeroki wybór fasonów sprawia, że możemy dobrać taki, w którym czujemy się pięknie i zgrabnie. Ciekawym modelem kostiumu kąpielowego jednoczęściowego jest monokini.  Jest to model, w którym majtki oraz biustonosz połączone są z przodu pasem materiału.
Dla osób lubiących ruch i sport polecane są kostiumy kąpielowe jednoczęściowe. Dają gwarancję swobody ruchów. Odpowiednio dobrany fason podkreśli dodatkowo walory sylwetki.