7. Kościół św. Franciszka (Sv. Frane) łączy w swej architekturze dwa style: gotycki i renesansowy. Świątynię zbudowano w północnej części miasta w 1491 roku. Warto przyjrzeć się wspaniałej fasadzie świątyni, która inkrustowana została trzema muszlami.

ADRES: Parco Komrcar

8. Kaplica św. Antoniego Padewskiego (Sv. Antun) jest to niewielka budowla sakralna wzniesiona w stylu barokowym. Kościół zbudowano w 1675 roku, a w jego wnętrzu obejrzeć można piękny marmurowy ołtarz oraz wykonany w XVII wieku obraz, będący dziełem jednego z uczniów szkoły weneckiej.

ADRES: Ulica Rabara

Kampor

Kampor to nieduża wioska ulokowana przy końcu zatoki. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na świetnie zachowane kamienne domy i tarasy, które obecnie porastają pnącza winorośli. Wokół Kamporu znajduje się wiele domków letniskowych wzniesionych przez osoby prywatne.

W miasteczku zwiedzić można klasztor Franciszkanek pod wezwaniem św. Eufemii, obok którego wznosi się nieduży, klimatyczny kościółek. Budowla została wzniesiona w stylu romańskim. W sąsiedztwie klasztoru znajduje się kolejna budowla sakralna – kościół św. Bernarda.

W świątyni warto obejrzeć m.in. dzieła Antonia i Bartolomea Vivarinich. Na uwagę zasługuje również XIV-wieczny bizantyjski obraz. W krużgankach kościoła umiejscowione zostały nagrobki, wśród których znajduje się również sarkofag fundatorki świątyni – Magdaleny Budrisic.