Korekcja wad wzroku laserem jest zabiegiem, który pozwala na stałe przywrócenie dobrego wzroku. Dzięki tej nowoczesnej i coraz bardziej popularnej metodzie leczenia pozbyć można się astygmatyzmu, krótkowzroczności oraz dalekowzroczności.

Warto wiedzieć, iż przed dokonaniem zabiegu pacjent musi przejść szereg badań, które zakwalifikują go do zabiegu. Istnieje szereg czynników, które mogą go również wykluczyć. Mowa tu o dolegliwościach zdrowotnych typu reumatyzm, różnego rodzaju alergie, a także choroby neurologiczne lub na przykład wirusowe infekcje. Zabiegowi nie powinny poddawać się również kobiety w ciąży. Istotne są także pozostałe schorzenia oka, takie jak choćby odwarstwianie się siatkówki, stany zapalne gałki ocznej i inne.

Pacjent zakwalifikowany może zostać do zabiegu po ukończeniu 21 roku życia oraz przejściu wszelkich niezbędnych badań. Już pierwsza wizyta kwalifikująca do ewentualnego zabiegu może rozwiać szereg wątpliwości. Warto zatem odwiedzić klinikę wykonującą tego typu zabiegi, by sprawdzić czy z posiadaną wadą wzroku oraz stanem zdrowia uda się nam zakwalifikować do zabiegu.

Sam zabieg korekcji wzroku trwa zaledwie kilkanaście minut. Nie wolno jednak zapomnieć, iż sama korekcja wzroku to nie wszystko. Należy później stosować się do wszystkich zaleceń lekarskich oraz stawiać się na wizyty kontrolne.