Obozy narciarskie w Austrii (2)Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto w Wielkopolsce leżące w bardzo malowniczej dolinie rzeki Prosny. Miasto zaczęło intensywnie się rozwijać już w czasach rzymskich, gdyż leżało na drodze ?bursztynowego szlaku?. Obecnie ma około 110 tysięcy mieszkańców.
Jest bardzo ciekawym i urokliwym miastem gdzie pamiątki z przeszłości łączą się z teraźniejszością. Co warto zwiedzić w tym mieście? Na samym początku tej listy jest niewątpliwie kaliski ratusz, gdzie na terenie wieży znajduje się ekspozycja przedstawiająca dzieje tego starego miasta, a z tarasu widokowego rozpościera się wspaniała panorama miasta.
Następnym wspaniałym obiektem w Kaliszu jest teatr, którego tradycje związane są z ?ojcem sceny narodowej? Wojciechem Bogusławskim, który zawitał wraz ze swoim zespołem do tego miasta w 1800 roku.
Następna na liście jest gotycka bazylika zbudowana w połowie czternastego wieku i po zniszczeniach w połowie osiemnastego wieku odbudowana w stylu późnobarokowym.
Ciekawy jest także park miejski założony w dolinie Prosny już w roku 1798 roku. Ukształtowany jest w angielskim stylu i zajmuje prawie 25 hektarów powierzchni.