Jak wybrać suknię na studniówkę?

Wybór sukni na studniówkę.

Większość dziewczyn szukając swojej wymarzonej sukni na studniówkę przegląda mnóstwo zdjęć w Internecie, w ten sposób zapominając, że suknia wieczorowa ma dobrze wyglądać oraz być dobrze dopasowana do ich ciała, a nie do sylwetki modelki. Warto jest zainteresować się, jaka suknia wieczorowa będzie dobrze pasować do naszej sylwetki. Niektóre kobiety będą lepiej wyglądać w prostej, długiej sukni, a innym kobietom będzie bardziej korzystna krótka suknia wieczorowa. A czy Ty już wiesz jaki krój sukni lepiej pasuje do Twojej sylwetki? Korzystając z poniższych porad, lepiej dopasujesz suknię do Twojego ciała.

Suknia na studniówkę dla 'puszystych'

Kobiety, które są bardziej krągłe będą lepiej wyglądać w sukniach, które będą wydłużać całą sylwetkę. Ciemne kolory definitywnie okażą się bardzo dobrym rozwiązaniem problem. Co więcej, długie suknie wieczorowe efektywnie wyszczuplą Twoją sylwetkę. Krótka suknia wieczorowa może natomiast przynieść odwrotny efekt, będziesz w niej wyglądać na niższą i bardziej krągłą. Klasyczne kroje sukni będą idealnym rozwiązaniem dla ‘puszystych Pań’.

Suknia na studniówkę dla kobiet wysokich:

Bardzo wysokie kobiety z reguły mają problem z wyborem sukni, dodatkowo założenie butów na wysokim obcasie wcale nie ułatwia sprawy. Niestety, krótka suknia wieczorowa będzie złym rozwiązaniem, ponieważ na wysokiej dziewczynie może wyglądać zbyt odważnie, odsłaniając zbyt dużą część uda. Jeśli koniecznie chcesz zdecydować się na krótką suknię wieczorową, powinnaś rozpocząć swoje poszukiwania od mierzenia sukni, które sięgają do kolan. Krótka suknia wieczorowa sięgająca do kolan z całą pewnością nie będzie wyglądać zbyt wyzywająco. Decydując się na suknię wieczorową sięgającą do kostek lub podłogi, warto wybrać taki model, który będzie dobrze dopasowany do talii.

Suknia na studniówkę dla kobiet drobnych:

Wyjątkowo drobne kobiety mają również tak duże problemy w dopasowaniu sukni wieczorowej jak kobiety bardzo wysokie. Krótka suknia wieczorowa idealnie pasuje dla drobnych kobiet, ponieważ ich długość nigdy nie będzie odebrana jako zbyt wyzywająca. Warto jest się zapoznać z ofertą sklepów, które posiadają modele specjalnie dopasowane do wyjątkowo drobnych kobiet, w innym przypadku możemy poszukać dobrej krawcowej, która wprowadzi potrzebne poprawki krawieckie.

Każda sylwetka jest na swój sposób unikalna, więc potrzeba wiele przymiarek, aby znaleźć odpowiednią suknię na studniówkę. Stosując się do powyższych rad można szybciej dopasować suknię, która spełni nasze oczekiwania. Więc, na co czekacie? Studniówka tuż tuż, sprawcie, aby wasz bal maturalny był wyjątkowym przeżyciem.