Przeglądając blog Studia doszliśmy do wniosku, że nie napisaliśmy do tej pory nic na temat ozdabiania krzeseł ślubnych. Postanowiliśmy to nadrobić, przecież jest to jeden z najważniejszych elementów dekoracji. Pary Młode często zapominają o tym, że mają wpływ na wygląd krzeseł i w rezultacie decydują się na neutralny wystrój, jaki dostają w „pakiecie” razem z salą ślubną. Namawiamy, aby razem z wyborem dekoracji samochodu i kościoła zastanowić się też nad tym, jak będą wyglądały miejsca, na których będziecie siedzieli Wy i Wasi goście.

1. Tabliczki z napisami

Jakie są pomysły? Teraz bardzo na czasie są tabliczki z napisami, przyczepiane lub wiązane z tyłu na oparciach. Na takiej tabliczce najczęściej jest napisane „Mrs.” I „Mr.”, jednak możemy też spotkać napisy „Love” lub inicjały Panny Młodej i Pana Młodego. W sklepach ślubnych i okolicznościowych jest coraz większy wybór takich dekoracji. Nie trzeba też ich koniecznie kupować – zawsze można poświęcić jedno popołudnie i zaprojektować je samemu.

2. Kokardy (i inne wiązania) z materiału

Łatwiejszą do wykonania dekoracją jest zawiązanie na krześle kokardy z grubej wstęgi lub chusty. Trzeba pamiętać jednak, że siedzenia Pary Młodej muszą się wyróżniać spośród gości. Jej krzesła można wyeksponować spośród innych dekorując oparcia (przykładowo) wstęgami innego koloru.

3. Kompozycje z kwiatów

Trzecim, najczęściej spotykanym pomysłem są oczywiście kwiaty. Delikatne łodyżki przyczepione do krzeseł Pary Młodej, całe bukiety lub wieńce są ozdobą wręcz „nieśmiertelną”, modną o każdej porze roku. Decydując się na duże dekoracje nie możemy ich umieszczać na krzesłach wszystkich gości weselnych. Efekt będzie przytłaczający. W takiej sytuacji delikatne gałązki dla gości powinny w zupełności wystarczyć.

4. Inne dekoracje na krzesła ślubne

Wyróżniliśmy trzy najczęściej spotykane pomysły na dekorację krzeseł Pary Młodej.

Poniżej zamieszczamy też przykłady innych zdobień, takich jak (między innymi):
kwiatowe kule ślubne,
pompony,
koraliki,
słoiczki,
serduszka,
kamea.

Przyjemnością jest samo patrzenie na takie pięknie ozdobione krzesła, które aż pobudzają wyobraźnię do tworzenia nowych pomysłów. Każdej Parze Młodej życzymy kreatywności i wielu inspiracji! Pamiętajcie tylko, aby wszystko ściśle współgrało z motywem przewodnim ślubu. Decydując się na ślub w stylu jesiennym raczej nie powinno się przyozdabiać krzeseł rozgwiazdami bo akurat takie nam się najbardziej podobają 😉