Inwestowanie w nieruchomości to doskonały sposób na pomnażanie swojego kapitału. Nieruchomości, takie jak grunty, domy czy mieszkania nie tracą swojej wartości pomimo upływu czasu. Wręcz przeciwnie wraz z upływem czasu coraz bardziej zyskują na swojej wartości.
Inwestycja w nieruchomości jest inwestycją kapitałochłonną, która przynosi zwrot dopiero po dłuższym okresie czasu. Inwestowanie w nieruchomości może mieć dwie postacie. Pierwsza z nich to kupowanie nieruchomości, w celu ich dalszej odsprzedaży. Druga forma inwestowania to kupowanie nieruchomości z myślą o przeznaczeniu ich na określone cele zarobkowe. Zakupiona nieruchomość może być np. przeznaczona na adaptację powierzchni biurowych, restauracji itp. Możliwości jest bardzo dużo.
Zakup nieruchomości związany jest ze znacznym kosztem. Zazwyczaj zakup nieruchomości jest finansowy z kredytu hipotecznego. Architektura, wygląd nieruchomości lub plany jej zagospodarowania mogą być różne i mogą być z czasem modyfikowane. Wszystko zależy od budżetu i zaangażowania ze strony inwestora.