Futuryzm na co dzień: Zemełka Pirowska

Prostota też potrafi być rozbuchana. Niby wszystko się zgadza: ascetyczne kolory, surowe kształty, gładkie materiały… A jednak tu coś się trochę błyszczy, tam rękaw jest jakby zbyt szeroki, a tutaj w ogóle go nie ma. Taką właśnie rozbuchaną prostotę znajdziecie w nowej kolekcji Agaty Zemełki i Anny Pirowskiej. Dziewczyny zainspirowane filmem „THX 1138” George’a Lucasa z 1971 roku postawiły na neutralne barwy i kobiece sylwetki. Nie zapomniały także o futurystycznych akcentach: sukienka mini otrzymała przeskalowane rękawy, spódnica – falbany podkreślające biodra, a żakiet – mocno zarysowane ramiona. Takie oswojone sci-fi, stylowa alternatywa dla codziennego mundurka dżinsy + t-shirt.
pozdrowienia z hiszpanii: kling

Następnym hiszpańskim odkryciem jest dla mnie Kling. Ta marka z Madrytu powstała na fali popularności stylu (życia) indie na początku XXI wieku. Dziś ubrania Kling sprzedawane są w ponad 30 krajach. I nic dziwnego, bo ta hiszpańska firma doskonale gra na „modnej” potrzebie indywidualności. Nie tylko więc zręcznie posługuje się ulubionym w środowisku it girls już od dłuższego czasu kodem 'lekkiego obciachu', sprzedając słodkie, infantylne tuniki, włochate mini czy sukienki czerpiące ze stylistyki lat 90. Kling oferuje też swoim klientkom 'filozofię'. Na metkach, reklamach, na stronie marki i w jej manifeście znajdziemy mnóstwo zdań w stylu: „Think different, dress different”, „It’s time to find your own star”, „Follow those things you truly believe in”. Nic zbyt oryginalnego, ale zarazem jakże utwierdza nas to w naszej wyjątkowości.

Poniżej kilka fotek ze sklepu Yesterday, który sprzedaje ubrania Kling w Salamance. Kupiłam tam czerwoną sukienkę z nowej kolekcji; jej fragment możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej pochodzącym z bloga marki. Na razie na stronie kling.es można obejrzeć tylko fotografie kolekcji wiosenno-letniej, ale już od września powinny być też te jesienno-zimowej.

Uwaga do zainteresowanych: Kling ma sklep on-line, który wysyła do wszystkich krajów UE za darmo! Jak sami przyznają: „Yeah, unbelievable but true”.