Firmy, które stosują u siebie elektroniczny obieg faktur zapewniają, że system takie zdecydowanie usprawnia pracę, a także przynosi oszczędności w kosztach i w czasie.

Papierowy obieg faktur jest cały czas normą i to zarówno w naszych krajowych firmach, jak i zagranicznych. Dużą wadę jednak tego sposobu ich obiegu jest według wielu osób to, że są one czasami przez niektóre osoby za długo przetrzymywane, a nawet zdarza się, że giną i pojawiają się wówczas dodatkowe problemy. Pojawiają się więc coraz to nowsze rozwiązania, które mają na celu rozwiązywanie tego typu kłopotów. Elektroniczny obieg faktur powoduje, że są one skanowane i znajdują się w rejestrze. Możliwe jest też ich ręczna korekta. Oszczędności, które miałby przynieść taki system to przede wszystkim skróceniem czasu i zmniejszeniem kosztów obsługi oraz mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia błędów.
Wszelkiego rodzaju rozwiązania, które załatwiane są dzisiaj przez komputer to już codzienność dla wielu firm. Nie ma się więc co przed tym bronić, bo mamy w końcu XXI wiek.