O co warto zapytać dewelopera?
Przed podpisaniem umowy z deweloperem warto wypytać się o wszystkie szczegóły dotyczące danej inwestycji. Po pierwsze, aby mieć pewność co powstanie w sąsiedztwie naszego mieszkania, dobrze jest zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Nawet jeśli plan przewiduje tylko tereny rekreacyjne warto pamiętać, że może się to w krótkim czasie zmienić.
Sprawdzić trzeba także samego dewelopera – można poprosić go o przedstawienie dokumentów potwierdzających, że jest on właścicielem danej działki i posiada pozwolenie na jej zabudowę
Istotne są kwestie dotyczące samego budynku – ile będzie w nim pięter, lokali itd. Należy zapytać o jego wykończenie wewnątrz i na zewnątrz (elewacja). Detale te stanowią bowiem o finalnej wartości mieszkania. Warto pamiętać o otoczeniu budynku: ile będzie miejsc parkingowych i gdzie będą one zlokalizowane (obok czy np. w garażu podziemnym), czy w okolicy będzie znajdować się plac zabaw, zbiorczy śmietnik itd. Istotną kwestią jest również czas zakończenia inwestycji, który musi zostać określony w umowie przedwstępnej.