Bangkirai to jeden z bardziej niesamowitych gatunków drewna egzotycznego. Rozróżnić go można przede wszystkim po jego kolorze, występującym praktycznie we wszystkich odcieniach brązu. Ta różnorodność barw drewna sprawiła, iż jest ono bardzo uniwersalne. Coraz częściej wykorzystuje się je do tworzenia trwałych i cudownie wyglądających desek tarasowych.

Deska tarasowa bangkirai najczęściej będzie więc brązowa. Istnieje jednak pewien wyjątek od tej reguły, bo czasem ten egzotyczny materiał przybiera kolor brązowo-żółty. Ma on zwięzłą i stosunkowo jednolitą budowę, która pozwala łatwo go zastosować. Nie jest podatny na impregnację; należy o niego dbać i go pielęgnować, czyszcząc go delikatnymi środkami myjącymi. Dzięki temu przez długi czas będzie wyglądać perfekcyjnie.

Oczywiście deski tarasowe można wykonać także i z innych materiałów, jednak bangkirai sprawdza się na nich doskonale. Nie da się go zastąpić żadnym innym tworzywem, dlatego firmy wykonujące tarasy bardzo chętnie się nim posługują.