Większość z nas z pewnością lubi słodycze- w szczególności czekoladę. Dla wyjątkowych miłośników tych słodkości napiszę dzisiaj kilka słów na temat czekoladowych wesel. Nie radzę czytać tego wpisu z pustym żołądkiem 😉

Organizując czekoladowe wesele oczywiście podstawą jest to, aby zadbać o czekoladowy wystrój. Niestety, kolor czekolady nie każdemu może przypaść do gustu- jest dość ciężki i przytłaczający, dlatego warto go przełamać bielą (lub połączyć z innym, jaśniejszym kolorem). Ostatnio modne jest połączenie z błękitnym, dobrze również prezentuje się z kremowym, zielonym i złotym. Pierwsze dwie nadadzą wystrojowi lekkości, ostatni ekstrawagancji.

Wszyscy też doskonale wiemy, że zbyt duża ilość czekolady po jakimś czasie nie jest dla nas przyjemna i zaczynamy jej mieć dosyć. Tak samo jest z czekoladowym kolorem. Jeśli zachowamy umiar, zrobi wrażenie, ale jeśli przesadzimy z ilością dodatków tego koloru- czar szybko pryśnie.

Jeśli decydujecie się na obrus w kolorze czekolady to polecam, aby zrezygnować z ciemnych dodatków. Proponuję ustawić wazony z kwiatami w innym, jaśniejszym kolorze. Jeśli koniecznie nie chcecie łączyć czekolady z inną barwą, to dobrze będzie kwiaty o jaśniejszym odcieniu włożyć do przezroczystej wazy. Oprócz kwiatów można położyć również na stołach ozdobione świeczniki lub kwiatowe kule. Pamiętajcie, aby takich dodatków było jak najmniej – wiele dekoracji na ciemnym stole nie będzie dawało dobrego efektu.

Czekoladowa suknia ślubna? Dla odważnych jak najbardziej 😉 Jednak większości może wydawać się niezbyt dobrym pomysłem – kolor jest ciemny (co już poniekąd staje się problemem), a do tego nie każdej Pannie Młodej będzie pasował. Dlatego bezpieczniej będzie, jeśli zadbacie tylko o dodatki w tym kolorze: buty, kokardę przewiązaną w pasie przy sukni, bukiet. Za to garnitur Pana Młodego cały w czekoladowym brązie będzie prezentował się bardzo elegancko i jak najbardziej będzie dobrze wyglądał.

Artykuły papierowe: zaproszenia, winietki, tablice gości oczywiście jak najbardziej powinniście utrzymać w kolorze czekolady. Mogą być wytłaczane, posiadać jakiś charakterystyczny wzór lub na przykład kokardę. Wszystkie jak najbardziej w jednym, pasujący do siebie komplecie.

Gościom weselnym czekoladowej uroczystości proponuję wręczyć jako upominki czekoladki ze zdjęciem Pary Młodej, czekoladowe lizaki lub jakieś małe drobiazgi, zapakowane do pudełeczka czekoladowego koloru.

Nie można zapomnieć również o czekoladowym torcie, na którego widok każdemu z gości aż pocieknie ślinka. Nie musi to być jedynie czekoladowy smak, ale również kolor (całego tortu, lub tylko elementów w postaci słodkich kwiatów).

Na zakończenie najważniejsze: Co jest największą atrakcją wesela o tematyce czekolady? Czekolada- oczywiście! Pyszna fontanna czekoladowa, z której każdy będzie mógł skorzystać, zanurzając w niej przygotowane owoce, cukierki i inne przygotowane słodkości! 😉