Welon– symbol skromności i czystości. Uniesienie welonu przez pana młodego w czasie ceremonii oznacza jego akceptację oblubienicy.

Współcześnie welon powinien stanowić uzupełnienie sukni ślubnej. Najpopularniejsze kolory: biały, biały diament, kość słoniowa. Tiul i nylon cieszą się największym powodzeniem, ale stare, koronkowe, ręcznie szyte, haftowane welony stanowiące pamiątki rodzinne są również mile postrzegane. Symbolizują szczęście. Wciąż za aktualne uważa się powiedzenie, że pan młody nie powinien zobaczyć swojej wybranki przed ceremonią. Być może welon ma ją przed nim ukryć, aby uniknąć pecha.
W czasach, gdy nawet typowy pierścionek z brylantem wydaje się być passe, po co nakładać tradycyjny welon i iść w nim do ołtarza, skoro na rynku tyle wspaniałych zamienników?

Poniżej przedstawiamy kilka możliwości, które dobrze zastąpią tradycyjny welon. Jeśli wolisz iść drogą tradycji, ale mimo to bez welonu, zdobiona opaska może okazać się idealnym wyborem.

Od wizji do projektu opcje są nieskończone. Iście królewska tiara, nikomu nie da zapomnieć, kto tu dziś jest księżniczką wieczoru.

Jeśli pióra, które eksponują się na głowie świetnie, są dla Ciebie zbyt naturalistyczne i hmm odważne, zdecyduj się na łańcuszki i inne klejnoty, eksponując je w szykownym koku lub artystycznym nieładzie 🙂

Kwieciste wianki, zdecydowanie mój faworyt. Pięknie wyglądają, nie wydamy na nie sporo, a co najlepsze, pięknie pachną. Nieprzeznaczone jedynie dla małych dziewczynek, chociaż z pewnością odejmą nam lat i zapewnią młodzieńczy wygląd.Pomijając kwestie wizerunkowe, kwieciste wianuszki to po ususzeniu świetna pamiątka ślubna

Jeśli uważasz, że toczek z woalką jest zarezerwowany tylko dla arystokracji brytyjskiej, jesteś w błędzie.Planujesz wesele w stylu vintage, lat 40, 50? Zamień welon na toczek. Elegancko!
Masz piękne loki lub długie, falowane, proste włosy– postaw na naturalność.

Nie decyduj się na welon ani żaden inny dodatek. Zadbaj o idealny makijaż (być może nawet mniej delikatny, niż planowałaś), dopasuj biżuterię, poproś fryzjerkę o lekki skręt, czy większe uwydatnienie loków i pozwól być sobą zarówno sobie, jak i swoim włosom

Pamiętaj, aby to dodatki dopasowywać do sukni, a nie odwrotnie.