Body wrapping – dlaczego warto go stosować w domu

Szukasz odpowiedzi na pytanie czym jest Body wrapping (inaczej nazywany też Body wrap)? Jest to jeden z najczęściej proponowanych zabiegów antycellulitowych polecanych w salonach urody. Zabieg powstał w USA, w Europie Body wrapping pojawił się w latach 70. „Wrap” z angielskiego oznacza zawinąć, więc w dosłownym tłumaczeniu body wrapping nie znaczy nic innego jak „zawinięte” ciało.
Jak przebiega Body wrapping

Body wrapping to zabieg składający się z dwóch etapów : w pierwszej części należy wmasować kosmetyk antycellulitowy lub ujędrniający , a następnie owinąć całe ciało folią. Owija się albo całe ciało, od szyi po palce stóp, albo pojedyncze jego partie. Najczęściej zawijane miejsca to uda, pośladki, brzuch, a także biust – w celu ujędrnienia.
Co jest celem body wrappingu

Body wrapping jest stosowany w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy. Dzięki temu przyczynia się do wyszczuplenia, wygładzenia, zmniejszenia pomarańczowej skórki, poprawienia wyglądu skóry
Jakie efekty daje body wrapping?

doprowadza do ogólnego wyszczuplenia ciała

utrwala wyniki stosowania kuracji odchudzającej

niweluje skutki odwodnienia

jest skuteczny w przerywaniu krwotoków

redukuje pomarańczową skórkę

pozbywa się nadmiaru wody w organizmie

sprawia, że Twoja skóra wygląda ładniej

zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie

doprowadza do właściwego napięcia skóry – np. po ciąży, intensywnym odchudzaniu się

Jakich kosmetyków należy użyć do zabiegów owijania:

Wybór kosmetyku do tego zabiegu jest ogromny – można zakupić do zabiegu krem, żel czy olejek, zawierający substancje czynne: np. minerały, morska sól, witaminy, algi, olejki eteryczne itd.. Szczególnie polecamy naturalne kosmetyki ujędrniające i przeciw cellulitowi, ze względu na ich wysoką jakość oraz brak parabenów i innych substancji konserwujących. Substancje te mają zdolność odkładania się w organizmie i są swego rodzaju tykającą bombą zegarową dla naszego zdrowia. Jeśli natomiast zależy Ci na naturalnym kosmetyku o naprawdę silnym działaniu antycellulitowym i wyszczuplającym polecamy Najmocniejszy koncentrat cynamowo – kofeinowy z papryką BingoSpa. Pamiętaj jednak o stosowaniu się do zaleceń producenta podczas użycia tego kosmetyku.

Jak długo powinna trwać kuracja wyszczuplająca?

Skutek wyszczuplenia, pozbycia się cellulitu uzyskuje się po około 10 – 15 zabiegach, w cotygodniowych odstępach. W zależności od stadium problemu, serie mogą mieć więcej zabiegów. Ważne jest, że aby uzyskać wyżej wspomniane efekty, potrzebna jest regularność stosowania zabiegów. Trudno oczekiwać wyszczuplenia po maksimum dwóch zabiegach.

Body wrapping – przeciwskazania:

Żylaki

Ciąża

Nadciśnienie tętnicze

Dolegliwości sercowe np. arytmia serca

Zatory naczyniowe

Choroby nerek

Grypa

Jak wykonać zabieg w domu?

Zabiegi wyszczuplające oferowane przez salony kosmetyczne są przeważnie bardzo drogie. Dlatego jeśli fundusze nie pozwalają Ci na wielokrotne wizyty w gabinecie odnowy biologicznej możesz własnoręczne wykonać najpopularniejszy zabieg odchudzający. Zarezerwuj trochę czasu, łazienkę i do dzieła. Efekty pojawiają się bardzo szybko i będą naprawdę rewelacyjne.

Aby wykonać zabieg w warunkach domowych będziesz potrzebowała:

Rolki lub dwóch rolek przeźroczystej foli spożywczej

Balsamu, żelu, masła do ciała

Czegoś do przykrycia, może być to koc lub pled.

Około 1 godziny wolnego czasu.

Jak przeprowadzić body wrapping w warunkach domowych

Zabieg powinien zacząć się od zmierzenia obwodu swojej talii, ramienia, brzucha, bioder, ud, łydek i pośladków – aby porównać wyniki przed i po zabiegu. Następnie wmasuj kosmetyk dość obficie w skórę. Dobrze, jeśli to mazidło o gęstej konsystencji. Owijanie folią zacznij od brzucha, potem przejdź do bioder. Następnie nogi. Najpierw jedna – owijaj od dołu do góry, potem druga. W dalszej kolejności ciało okryte folią, przykrywa się kocem by zintensyfikować działanie preparatów, pobudzić pocenie – dzięki czemu substancje czynne zawarte w preparacie, wchłaniają się w rozszerzone pory. W takim bezruchu leży się około 40 – 50 minut. Jeśli zabieg będziesz wykonywać regularnie i w serii – nie będziesz w stanie uwierzyć w efekty jakie osiągnęłaś w tam krótkim czasie, w tak prosty sposób.